امروز    دوشنبه , 28/اسفند/1396   Monday , 19/March/2018  - 

مهمترین وظیفه مردم این دوره انتظار فرج است

Share/Save/Bookmark

دوران غیبت امام زمان (عج) میدان تمرین و مسابقه دوستداران آن حضرت است، هرکه در احکام دین سرسخت تر باشد به امام زمانش نزدیک تر است.

ملکشاهی خبر/ یاسر عارف زاده: انسان از همان آغاز خلقت با مشکلات دست و پنجه نرم کرده است، با این همه ظلم و جورهایی که در دوره های مختلف علیه انسان انجام گرفته ولی باز امید به آینده دارد، امیدی که ریشه در اعتقاد و سرشت انسانی دارد.

از آن روزی که صدای موج خروشان الست کشتی پرتلاطم حیات بشری را روانه دریای حیات کرد، این کشتی همواره ندای «لقدخلقناالانسان فی کبد» سر داده و لحظه ای ارام و قرار نداشته و همواره منتظر موعودی است که اورا به ساحل نجات برساند.

اکنون که هزار و صد و هشتاد و اندی سال از غیبت آن عزیز میگذرد ، یک نوع سردرگمی بشریت را فراگرفته است؛ ملتی با ظلم و ستم میخواهد بر عالم خلقت حکومت کند و یا در مقابل آن ملتی مجبور به دفاع ملت خویش از ملت مهاجم دارد و...

از طرفی مهمترین وظیفه مردم این دوره را انتظار فرج نام نهاده اند، انتظار فرج برای رسیدن فرج.

برای منتظر واقعی غیبت معنایی ندارد یعنی غیبت برای او همانند مشاهده است، از طرفی تا وقتی بشریت چشم امید به قدرت های غیرالهی داشته باشد عطش عدالت مهدوی در او وجود نخواهد داشت همچنین مردم جهان باید از ظلم و ستم نظام های موجود خسته شوند و تلخی این زندگی مادی و یک بعدی را احساس کنند و حتی از اینکه مشکلات در آینده حل میشوند مایوس و ناامید شوند.

تشکیل حکومت با آن همه عظمت و شکوه نیازمند زمینه و مقدمات است ، مقدماتی که میتواند فرج را تسریع بخشد.

انسان منتظر باید به فکر اصلاح نفس خودش باشد و بعد از اینکه عطش انتظار را در دل خود پرورش داد این نهال زیبا را در قلوب دیگران نیز بپروراند و آنان را هم در آتش انتظار فرود آورد.

شاید دیگر موقع آن رسیده باشد که از خود بپرسیم: انتظار تا به کی؟ آیا این همه سال برایمان زمان کمی بود؟

به سر رسیدن ایام فراق به دست خود ماست چرا که خود خداوند فرمود : ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم

چه لذتی دارد کنار امامت بنشینی و فقط به او نگاه کنی .
به تو دستور دهد و بگویی سمعنا و اطعنا
لذتی که قلم ناتوان از بیان آن است.
وصف ناشدنی است....

دوران غیبت میدان تمرین و مسابقه دوستداران آن حضرت است. هرکه در احکام دین سرسخت تر باشد به امام زمانش نزدیک تر است.

سخنم را با کلامی از مرحوم حاج اسماعیل دولابی به پایان می رسانم که می فرماید:ه رگاه امام زمانت را یاد کردی بدان اول آن حضرت تو را یاد کرده است.

با اعمال ناشایست خودمان ظهور آقا را به تاخیر نیاندازیم.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید