امروز    جمعه , 23/آذر/1397   Friday , 14/December/2018  - 

تولید و اشتغال، رکن اساسی اقتصادمقاومتی است/ ظرفیت های درونی کشور باید فعال شوند

Share/Save/Bookmark

امام جمعه ملکشاهی گفت: تنها راه برون رفت از فشارها و تحریم های ظالمانه اقتصادی ، فقط اقتصاد مقاومتی است که رکن اساسی آن نیز تولید و اشتغال است.

 

"سیدعبدالله امینی"؛ امام جمعه ملکشاهی در گفتگو با ملکشاهی خبر، گفت: چند سالی است که مقام معظم رهبری بر روی مقوله اقتصادمقاومتی تاکید زیادی دارند، اهمیت این مسئله از این جهت است که دشمنان خارجی قصد دارند از طریق فشار و تحریم اقتصادی در ارکان نظام ما نفوذ کنند و در طولانی مدت به دنبال تغییر در نظام ما هستند.

وی اظهار کرد: ما در مقابل دشمن، تنها راهی که می توانیم از آن را توطئه های دشمن را خنثی کنیم ، اقتصاد مقاومتی است، گرچه در داخل کشور برخی معتقدند راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، مذاکره با استکبار و برخی دیگر از کشورهای غربی است.

امینی افزود: در حقیقت دو تفکر در مقابله با دشمن وجود دارد؛ یکی تفکر انقلابی که در راس آنها مقام معظم رهبری معتقدند راه حل پیشرفت کشور که می تواند نقشه های دشمن را خنثی کند، فقط اقتصادمقاومتی است، در مقابل تفکر دوم که در مقابل تفکر انقلابی است معتقدند که با دشمن مذاکره داشته باشیم و از طریق مذاکره مشکل اقتصاد کشور را حل کنیم.

امام جمعه ملکشاهی گفت: تجربه نشان داده که بحث مقاومت در هرجا مطرح شد چه در سالهای دفاع مقدس و چه بعد از آن در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی هرجایی مقاومت کردیم ما پیروز میدان بودیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان تصریح کرد: مقصود از مقاومت چه در عرصه دفاع مقدس و چه در عرصه اقتصاد، سیاست و فرهنگ به این معنی است که ما اولا از نیروی انسانی بومی خود استفاده کنیم و ثانیا ظرفیت های درونی کشور را فعال کنیم ، همین طور که در دوران دفاع مقدس با نیروی انسانی خودمان یعنی بسیج همیشه سرافراز و ظرفیت های درونی خودمان توانستیم در هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ این کشور خلق بکنیم، پس مقاومت یعنی استفاده از نیروهای خودی و ظرفیت های خودی است، در اقتصاد هم باید از نیروهای خودی و ظرفیت های درونی خودمان استفاده کنیم در غیر این صورت اگر خدایی ناکرده به دشمن اعتماد کردیم کشور ما صرفا بازاری برای کشورهای استکباری و کشورهای طماع غربی خواهد شد.

وی اذعان کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی ، یکی از ارکان مهم آن ، تولید و اشتغال است، تولید به این معنی است که از نیروهای بومی و درونی خود حمایت کنیم تا این نیروهای درونی و خودی ما بتوانند از ظرفیت های درونی ما استفاده کنند و این ظرفیت ها را بالفعل کنند، به این فرآیند بالفعل کردن ظرفیت های درونی تعبیر به تولید می شود که تولید هم سببش چون نیروهای بومی هست اشتغال ایجاد می کند و هم نتیجه تولید که سیر کالا در بین مردم است ایجاد اشتغال می کند، یعنی تولید هم معلول اشتغال است و هم علت اشتغال.

امینی یادآور شد:  نیاز هست مسئولین اجرایی و نمایندگان مجلس ما و بلکه قوه قضائیه با تمام توان خود در به ظهور رسیدن تولید و اشتغال و رفع موانع آن تمام همت و تلاش خود را بکار گیرند و بدانند تنها راه برون رفت از فشارها و تحریم های ظالمانه اقتصادی ، فقط اقتصاد مقاومتی است که رکن اساسی آن نیز تولید و اشتغال است.

امام جمعه ملکشاهی با تاکید بر تحقق مسئله تولید و اشتغال؛ حمایت همه جانبه مردم از سرمایه گذاران داخلی، استفاده همه جانبه از نیروهای مومن و انقلابی، مبارزه به مفسدان اقتصادی یعنی مبارزه با قاچاق کالاهای اساسی از طریق دروازه های رسمی کشور و مبارزه با دریافت کنندگان حقوق های نجومی، حمایت از کالای ایرانی در مقابل کالای خارجی  و ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی برای رقابت با تولیدات خارجی از راهکارهای تحقق تولید و اشتغال عنوان کرد.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید