امروز    پنجشنبه , 02/فروردين/1397   Thursday , 22/March/2018  - 

مردم در هنگام خریدهای نوروزی مراقب سارقان باشند

Share/Save/Bookmark
پلیس ایلام با اشاره به فرا رسیدن ایام پایانی سال و افزایش خریدهای نوروزی، رعایت توصیه های پلیسی از سوی مردم را برای پیشگیری از گرفتار نشدن در دام سارقان ضروری دانست.

به گزارش ملکشاهی خبر به نقل از ايلام بيدار به نقل از پایگاه خبری پلیس، "حسن کاظمی"،  جانشین فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: با توجه به اینکه بیشتر خانواده ها در این ایام خریدهای نوروزی خود را انجام می دهند ، سارقان از کوچکترین غفلت برای دزدی اموال آنها استفاده خواهند کرد.

وی ادامه داد: شلوغی و ازدحام جمعیت در مراکز خرید و فروشگاه ها باعث می شود که مجرمان فرصت بهتری برای سرقت داشته باشند.
جانشین فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: خانواده ها بویژه بانوان از آوردن اشیای قیمتی و زیور آلات خود به بازار و مراکز خرید خودداری کنند، مردم باید برای خرید بیشتر از کارت های اعتباری استفاده کنند.
سرهنگ کاظمی با اشاره به اینکه پول زیاد باعث طمع سارقان می شود ، گفت: مردم هنگام استفاده از کارت های اعتباری، از در اختیار قرار دادن رمز کارت به فروشندگان و افراد دیگر خودداری کنند.
ضرورت توجه به تحول بنیادی در کلانتری های استان ایلام
فرمانده انتظامی استان ایلام بر ضرورت توجه به تحول بنیادی در کلانتری های استان ایلام تاکیدو اظهار کرد: اجرای فرامین مقام معظم رهبری در خصوص طرح تحول کلانتری ها و پاسگاه ها از اولویت های اصلی نیروی انتظامی است.
سردار نورعلی یاری در نشست ساماندهی کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی شهرستان دره شهر گفت: بر اساس افق پیش بینی شده برای اجرای این طرح، کلانتری ها و پاسگاه ها باید به محیطی آرام برای مراجعان تبدیل شده و رعایت حقوق شهروندی مبنای تمام برنامه ها و طرح های این واحدها قرار گیرد.
فرمانده انتظامی ایلام با اشاره به اینکه کلانتری ها و پاسگاه ها به عنوان اولین مرجع رسیدگی به مطالبات و خواسته های مردم است، گفت: خوشایندسازی محیط کلانتری ها باعث ارتقا اعتماد عمومی پلیس می شود.
سردار یاری افزود: پلیس پیشگیری به عنوان متولی اجرای این طرح ضمن برگزاری جلسات مستمر و شناسایی نواقص، کاستی ها و مشکلات حال حاضر رفع نیازمندی ها را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهد.
فرمانده انتظامی استان ایلام با تاکید بر رعایت حقوق شهروندی در رده های اجرایی پلیس استان، گفت: پلیس خدمتگزار مردم است و وظیفه دارد در پاسخگویی به مطالبات مردم در نهایت ادب و احترام رفتار مناسب داشته باشد.
دستگیری ۲۵ خرده فروش مواد مخدر در مهران
فرمانده انتظامی مهران گفت: با اجرای طرح ۱۵ روزه پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز این شهرستان، ۲۵ سوداگر مرگ دستگیر شدند. 
سرهنگ میر عباس شهبازی اظهار کرد: طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز با هدف مقابله با سوداگران مرگ و خرده فروشان مواد مخدر به مدت د2 هفته در سطح شهرستان مرزی مهران به مرحله اجرا در آمد.
وی ادامه داد: در اجرای این طرح ۲۵ خرده فروش مواد مخدر توسط مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند که در اجرای این طرح مقادیری مواد مخدر کشف و ضبط شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان مهران تاکید کرد: طرح پاکسازی پایانه مرزی مهران در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.
کشف بیش از یک هزار و 500عدد انواع مواد محترقه در ایلام
رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان از کشف بیش از یک هزار و 500 عدد انواع مواد محترقه خبر داد.
سرهنگ امیر همتی اظهار کرد: طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز با هدف سالم سازی اماکن عمومی و اصناف در شهر ایلام به مرحله اجرا در آمد.
وی ادامه داد: در اجرای این طرح از 40 واحد صنفی بازدید به عمل آمد.
رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: در اجرای این طرح تعداد یک هزار و 562 عدد انواع محترقه کشف و ضبط شد.
وی گفت: در اجرای این طرح به صاحبان 30 واحد صنفی تذکر داده شد .
سرهنگ همتی با تأکید بر استمرار طرح ارتقاء امنیت اجتماعی تا پایان سال، گفت: حفظ آرامش خانواده ها و پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی از اهداف اصلی اجرای این طرح می باشد.

 

انتهای پیام/

افزودن نظر


آخرین اخبار