امروز    جمعه , 03/فروردين/1397   Friday , 23/March/2018  - 

امنیت کشور مرهون هوشیاری رهبری است

Share/Save/Bookmark
فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: باید اقدامات ماندگارتری در راستای معرفی شهدای زمین فوتبال چوار صورت بگیرد که اثر بخشی بیشتری داشته باشند.

به گزارش ملکشاهی خبر به نقل از  ايلام بيدار، ،سردار "سید صادق حسینی" فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در یادواره شهدای زمین فوتبال چوار گفت: اسلام ناب آنقدر زیباست که در زمان پیامبر و پس از آن مورد غضب ستمگران و دشمنان قرار گرفت و پس از گذشت گذشت 1400 سال اکنون با تلاش امام خمینی (ره) و کوشش مردم است که چهره اسلام ناب مشخص می شود واگر تحت سنگینترین حملات قرار می گیرد جای تعجب ندارد.

وی با بیان اینکه شهدای اسلام ظرفیت هایی گرانبها هستند که ما میتوانیم به نحو احسنت از آنها استفاده کنیم ، اظهار کرد: زمانی ائمه اطهار و بخصوص مادر سادات به شهادت می رسند شرایط آنچنان سخت و دشوار است که ایشان را شبانه دفن می کنند و نمیتوانند برای ایشان مراسم بگیرند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان بیان کرد: در شرایط جنگ طبق کنوانسیون بین المللی نباید به بعضی اماکن مانند بیمارستان و اماکن و خودرو های امدادی و مکان های ورزشی حمله کرد اما میبینیم که صدام و ارتش بعث عراق برای تسلیم کردن مردم و نظانم ما به هر کار ضد بشری دست می زند بطوری که در ایلام علاوه به حمله به اماکن ورزشی شاهد حمله به مراکزامدادی و بیمارستانی نیز بودیم.

سردار حسینی برگزاری یادواره و نشست برای شهدا را خوب عنوان و تصریح کرد: این گونه برنامه ها خوب بوده اما اثرماندگاری بالایی ندارند و باید اقدامات ماندگارتری در این راستا می تواند صورت بگیرد که اثر بخشی بیشتری داشته باشند از این جمله می توان به ساخت یادمان و المانی جهت ادای احترام آیندگان به شهدای ما اشاره کرد.

وی همچنین ساخت مستند و فیلم سینمایی در این راستا را یک ضرورت دانست و ادامه داد:  فیلم سینمایی که برای یادبود شهدای زمین فوتبال چوار در حال ساخت بود به دلیل نیود بودجه کافی نیمه کاره مانده که با حمایت های سپاه از سرگرفته می شود.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان به وجود ظرفیت های عظیم در استان اشاره و اظهار داشت: در استان ظرفیت های بالایی از جمله در حوزه دفاع مقدس وجود دارد که می توانیم در زمینه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و معنوی برای پیشرفت استان و حتی کشور از آنها بهره ببریم.

سردار حسینی  در ادامه ضعف استان در استفاده از ظرفیتهای دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: در ایلام کمترین توجهی به زیر ساخت های دفاع مقدس می شود در حالی که این موضوع می تواند ظرفیت عظیمی برای معرفی استان و شهدای والا مقام آن باشد.

وی با تقدیر از رشادت های مردم استان در دفاع مقدس افزود: مردم غیور ایران در هنمه صحنه ها یارو یاور امام و انقلاب بودند و در دفاع مقدس در مقابل دشمن تا دندان مسلح شرق و غرب ایستادگی کرده و اجازه دست درازی به خاک مقدس ایران را ندادند واین حمایت را دیروز در راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن به جهانیان نشان دادند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان در ادامه به اینکه طبق گفته امام و رهبری معظم نباید به آمریکا و غرب اعتماد کنیم عنوان کرد: حاکم بی خرد امریکا ملت مارا تهدید کرد و پاسخ خود را از سوی مردم دریافت کرد و در مقابل ما باید با تکیه بر خودباوری و اعتماد بنفسی که امام راحل به ما درس دادند و استفاده از ظرفیت های داخلی خود استفاده کنیم و در مقابل تحریم ها ایستادگی کنیم.

سردار حسینی در پایان  با بیان اینکه اقدامات اخیر ترامپ در ادامه برنامه های اوباما بود ادامه داد: اقدامات دولت آمریکا تاثیر چندانی در وضعیت ایران نداشته بطوری که میبینیم ایران با توجه به سرایط بحرانی منطقه که حاصل جنگ های نیابتی آمریکا بوده در انمنیت کامل به سر می برد و علاوه بر آن تا شرق مدیترانه در کنترل نیرو های ایرانی قرار دارد که این جز با هوشیاری و راهنماییهای داهیانه مقام معظم رهبری میسر نبوده است.

افزودن نظر