امروز    چهارشنبه , 27/دي/1396   Wednesday , 17/January/2018  - 

پرداخت 3 هزار میلیارد تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان ایلامی

Share/Save/Bookmark
استاندار ایلام گفت: 300 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان ایلامی پرداخت می‌شود.

به گزارش  ملکشاهی خبر به نقل از ایلام رصد، مهندس «محمدرضا مرواید» استاندار ایلام،  با اشاره به نشست با معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیران عامل بانک‌های کشاورزی و ایران زمین اظهار کرد: مقرر شد سه هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان استان ایلام پرداخت شود.

وی با بیان اینکه در این دیدار تامین اعتبار طرح‌های پمپاژ آب زمین‌های کشاورزی استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی درخواست شد که با کلیات آن موافقت شد، افزود: مقرر شد تا پایان دی ماه کمیته‌ای با حضور نماینده تام‌الاختیار بانک ایران‌زمین، وزارت جهاد کشاورزی و استانداری ایلام تشکیل شود تا در خصوص مدل پرداخت این تسهیلات تصمیم‌گیری کنند.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه کلیات پرداخت این میزان تسهیلات به کشاورزان استان تصویب شد و در آینده نزدیک نیز جزییات مربوط به آن با برگزاری نشست‌هایی بین نمایندگان تام‌الاختیار مشخص خواهد شد، گفت: درصدی از سود این تسهیلات توسط دولت پرداخت می‌شود و مابقی آن نیز که زیر 15 درصد است توسط خود کشاورزان دریافت کننده تسهیلات، پرداخت می‌شود.

مروارید ادامه داد: در این دیدارها در مورد اجرای ۱۴واحد تامین آب کشاورزی و ایستگاه‌های پمپاژ بحث شد و مقرر شد ظرف دو هفته آینده در جلسه‌ای طرح مشخص تهیه و با استفاده از صندوق ‌توسعه بتوانیم کار پیش ببریم.

وی همچنین به دیدار با «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی اشاره و عنوان کرد: در این دیدار مسائل و مشکلات حوزه راه و شهرسازی استان ایلام بررسی و دستورات لازم در این زمینه صادر شد.

استاندار ایلام با بیان اینکه در این نشست با تامین اعتبار و اجرایی شدن قطعه اول ایلام – مهران (مهدی‌آباد - سه راهی ماربُره) به طول۱۰ کیلومتر موافقت شد، اظهار کرد: پرداخت مطالبات پیمانکار بیمارستان ۳۷۲ تختخوابی شهر ایلام و تسریع در تکمیل عملیات اجرایی آن، از دیگر مصوبات این دیدار بود.

مروارید با اشاره به اینکه دستور تعیین تکلیف پیمانکار تونل قلاجه ایوان، از دستاوردهای دیدار با وزیر راه و شهرسازی بود، افزود: پرداخت مطالبات تونل کبیرکوه و شروع عملیات اجرایی باقی مانده تونل از دیگر تقاضاها از آخوندی بود که با موافقت وی همراه شد.

وی تصریح کرد: پیگیری شروع عملیات اجرایی راه‌آهن ایلام نیز از دیگر مطالبات از وزیر راه بود که آخوندی دستورات لازم را در این زمینه صادر کرد.

استاندار ایلام با بیان اینکه تسریع در عملیات راهسازی حمیل- کرمانشاه نیز یکی دیگر از خواسته‌ها از وزیر راه و شهرسازی بود که در این مورد نیز دستورات لازم صادر شد، ادامه داد: برای شروع بکار در محورهای ملکشاهی، آبدانان، چوار و ادامه کار ایلام، ایوان سرابله، مهران و دهلران طرحی ارائه شد که قرار شد پیگیری شود.

مروارید یادآور شد: در این دیدار در مورد سدهای در دست ساخت و سدهایی که در دست مطالعه هستند نیز بحث‌هایی مفصلی صورت گرفت و بر تسریع در ساخت سد میمه تاکید شد.

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید