امروز    جمعه , 03/فروردين/1397   Friday , 23/March/2018  - 

فتح میمک نشان‌دهنده ظرفیت و قدرت بسیج مردمی بود

Share/Save/Bookmark

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: عملیات فتح میمک آغاز طرح شکست دشمن و نشان‌دهنده ظرفیت قدرت و بسیج مردمی بود.

به گزارش ملکشاهی خبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه امیرالمومنین(ع) ، سردار سید صادق حسینی، فرمانده امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در مراسم گرامیداشت فتح میمک اظهار کرد:  استان ایلام خطه خون رگ از سرزمین اسلامی که مردم این استان در دوران 8 سال دفاع مقدس نقش مهمی بر عهده داشتند.

وی، بابیان اینکه عملیات میمک 19 دی‌ماه سال 1359 به استعداد هشت گردان انجام شد، افزود: امروز در مراسم گرامیداشت عملیات فتح میمک  میزبان یکی  از ارزشمندترین فرماندهان دوران دفاع مقدس هستیم ، هرجایی که حمله‌ای  از سوی دشمن اتفاق می‌افتاد و طراحی از نیروهای خودی بود، عملیات‌های مختلف از فکر و اندیشه سردار رضایی بوده است.

سردار حسینی، با اشاره به اینکه: امروز حاصل تلاش‌های سردار رضایی و یاران شهیدش استمرار انقلاب اسلامی، شکست دشمنان نظام و انقلاب اسلامی هستیم، افزود: امروز دیگر خبری از فرماندهان نظامی عراق نیست، اما نام شهدای ما جاوید است و مردم ایلام این افتخار رادارند که خود جنگ را  اداره کردند.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام، تصریح کرد:  مردم عشایر ولایتمدار ایلام با امکانات اولیه تحت فرماندهی آیت‌الله حیدری ایلامی در جنگ حضور پیدا  کردند و در حالی در جنگ بخش‌های  از استان به تصرف دشمن بعثی درآمده بود، مردم استان ماندند و از کشور خود و کیان اسلامی دفاع کردند.

وی، بیان کرد: باوجود کوچک بودن استان و جمعیت اندک ایلام، با حملات دشمن بعثی، این استان نه تنها مهاجرت فرست نبود بلکه  مهاجرپذیر بودیم و اما اولین بزرگ‌ترین افتخار ایلام عشایر غیور به‌ویژه  ایل خزل فتح ارتفاعات میمک در 19 دی است و اولین عملیات فتح ارتفاعات میمک بود که در دوران دفاع مقدس معنای خاصی دارد  و باعث ایجاد روحیه در بین رزمندگان اسلام شد.

سردار سید صادق حسینی، بابیان اینکه در عملیات فتح میمک شناسایی منطقه به‌وسیله عشایر غیور  صورت گرفت، ابراز کرد: یکی از افتخارآفرین‌ترین عملیات‌ها در کشور و استان ایلام در دوران دفاع مقدس عملیات میمک است و عملیات فتح میمک آغاز طرح شکست دشمن در طرح سردار قادسیه بود و نشان‌دهنده ظرفیت قدرت و بسیج مردمی بود.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام با اشاره به اینکه عملیات میمک غلبه  نیروی اعتقادی مردم بر نیروی نظامی و کلاسیک و تجهیزاتی بوده است، افزود:  این عملیات نشان داد که قدرت معنوی بر قدرت محض نظامی برتری دارد و همواره پیروز است.

وی،  ابراز کرد: بالاتر از همه این‌ها حضور غیور مردم و دلدادگی به اباعبدالله الحسین(ع) بوده است پیروزی اعتقاد و قلبی وایمانی بر هر قدرتی دیگر می‌تواند پیروز باشد، ایل خزل در دوران 8 سال دفاع مقدس و میمک نقش برجسته‌ای  داشتند و همه ایل‌های استان متناسب با شرایط خود و جنگ، در دفاع مقدس نقش مهمی داشتند.

سردار سید صادق حسینی، خاطرنشان کرد: امید است که پرچم اسلام ناب محمدی(ص) با دست فرمانده کل قوا امام خامنه‌ای عزیز، این هدیه و یادگار امام راحل به دست امام عصر(عج) تحویل داده شود و شاهد پیروزی مسلمانان بر کفار باشیم چنان‌که امروز در سوریه و عراق شاهد پیروزی محور مقاومت در برابر تروریسم  تکفیرهای هستیم.

انتهای پیام/

افزودن نظر