امروز    پنجشنبه , 28/دي/1396   Thursday , 18/January/2018  - 

مشکلات عمران شهری ملکشاهی و ضرورت توجه به آن

Share/Save/Bookmark

از مسئولان این انتظار وجود دارد که در کنار رفع مشکلات اساسی در جهت بهبود شاخص های زندگی برای مردم به وضعیت ظاهری خیابانها و کوچه ها نیز توجه ویژه ای داشته باشند.

 

به گزارش ملكشاهي خبر، با عنایت به اینکه وضعیت ظاهری نمایانگر حال درونی است، از مسئولان این انتظار وجود دارد که در کنار رفع مشکلات اساسی در جهت بهبود شاخص های زندگی برای مردم به وضعیت ظاهری خیابانها و کوچه ها نیز توجه ویژه ای داشته باشند.

شهرستان ملكشاهي و به ویژ مرکز آن از برخی مشکلات شهری رنج می‌برد که نبود پارکینگ مناسب برای خودروها از مهم‌ترین آنها است.

به نظر مي رسد مهمترین مشکل شهر اركواز ملكشاهي که طی سال‌های گذشته رفته رفته نمود بیشتری به خود گرفته و همه مردم از آن گله دارند ، مسئله نبود پارکینگ مناسب برای وسایل نقلیه است.

طی سال‌های گذشته به دلیل افزایش تعداد وسایل نقلیه در شهر اركوازملکشاهی، خیابان‌های اصلی شهر اركواز با مشکل عدم وجود ظرفیت کافی برای تردد این تعداد ماشین مواجه هستند که نیازمند توجه جدی و ویژه مسئولان برای رفع این مشکل است.

نبود پارکینگ مناسب باعث شده تا مردم و شهروندان خودروهای خود را در کوچه و خیابان‌های مرکز شهر پارک کنند، که این امر علاوه بر ایجاد مشکل برای مردم ، مزاحمت‌هایی را نیز برای ساکنان خیابان‌ها و کوچه‌ها ایجاد کرده است.

وجود آسفالت نامناسب

عدم آسفالت ریزی مناسب در برخی خیابان‌ها، وجود برخی دست اندازها در خیابان‌ها از دیگر مشکلاتی است که مردم اركواز ملكشاهي با آن درگیر هستند.

به نظر می‌رسد با توجه به فرا رسیدن فصل سرما باید توجه ویژه ای در زمینه حل مشکل آسفالت خیابان‌ها از سوی مسئولان انجام شود.

نبود پیاده رو‌های مناسب و …

عدم وجود پیاده روهای مناسب برای تردد شهروندان در خیابان‌ اصلی شهر، وجود دست فروشان و افراد دوره گرد در خيابانها و همچنین محل تردد شهروندان ، عدم تعبیه سطل زباله ، عدم نظارت جدی بر عملکرد مسافربرهای شخصي ، وانت بارها و … از جمله مشکلات شهرستان ملکشاهی در حوزه شهر و شهرداری است.

مشکلات عمران شهری

در بن بست قرار گرفتن شهر ارکواز و عدم برخورداری از راه مواصلاتی با مشخصات راههای اصلی که راه مناسب از شاخصه های توسعه هر شهر است، از مشکلات مهم عمرانی شهر ارکواز محسوب می شود.

عدم تخصیص اعتبارات عمرانی استانی در فصل عمران شهری و عدم توجه به این بخش، فرسوده بودن بافت شهری و بافت معابر شهر، عدم برخورداری از زیرساخت مناسب و یا گاها عدم داشتن زیرساخت و یا برخورداری حداقلی از زیرساخت در شهرهای شهرستان از دیگر مشکلات عمرانی شهرهای شهرستان ملکشاهی می باشد.

باتوجه به اینکه درآمد شهرداری ارتباط مستقیم با درآمد مردم و وضعیت مردم دارد لذا عدم تمکن مالی اکثریت مردم و عدم مشارکت مالی در طرحها و پروژه های شهر از سوی مردم باعث کاهش درآمد شهرداریها گردیده است.

عدم ورود بخش خصوصی و سرمایه گذار در پروژه های شهرداری باتوجه به محدودیت و تنگناهای شهرستان، عدم درآمد پایدار در شهر، مهاجرت بی رویه شهروندان به شهرهای دیگر برای کسب درآمد از مشکلاتی است که شهرداریهای ملکشاهی با آن مواجه هستند.

عدم برخورداری شهرداریهای کوچک از بودجه سالیانه شهرداریها جهت پرداخت حقوق و مزایای کارکنان، عدم نیروی متخصص در بدنه شهرداریها و متناسب با وظایف محوله به شهرداریها از دیگر مشکلات پیش روی شهرداریها است.

روی آوردن شهروندان به ساخت وسازهای بدون استحکام بنا و عدم رعایت آئین نامه 2800 زلزله در ساخت وساز ها که در صورت اتفاق و روی دادن زلزله احتمال فاجعه وجود دارد، از مشکلات حوزه عمران شهری در شهرستان ملکشاهی است که نیازمند کارشناسی و مشاوره به شهروندان می باشد.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید