امروز    جمعه , 03/فروردين/1397   Friday , 23/March/2018  - 

لزوم حفاظت از پرندگان وحشی در ملکشاهی

Share/Save/Bookmark

در شهرستان ملکشاهی گونه های متعددی از پرندگان وحشی زیست می کنند که برخی از آنها منحصر به منطقه خاصی مثلا گرمسیری یا کوهستانی هستند.

 

به گزارش ملکشاهی خبر، در شهرستان ملکشاهی گونه های متعددی از پرندگان وحشی زیست می کنند که برخی از آنها منحصر به منطقه خاصی مثلا گرمسیری یا کوهستانی هستند از جمله کبک، تیهو، کبوتر، بلدرچین، انواع گنجشک، سار، پرستو، چلچله، کلاغ، شاهین، جغد، هدهد، دارکوب و ...

متاسفانه شکار بی رویه گونه های حلال گوشت باعث کاهش شدید جمعیت آنها گردیده و از طرفی چندین سال متوالی خشکسالی هم به این مشکل دامن زده و شمار پرندگان حیات وحش منطقه را کم و کمتر ساخته است.

در مناطق گرمسیری بیشترین شکار مربوط به "تیهو" و در مناطق ییلاقی مربوط به "کبک" می باشد. متاسفانه شکارچیان بصورت قاچاق و با روش هایی مانند کمین داخل وسیله نقلیه با شکار تیهو و کمین برسر مرداب ها و چشمه های کم آب منطقه به شکار کبک مبادرت می ورزند.

این امر و اهمیت حیات وحش از جمله پرندگان وحشی منطقه، مستلزم توجه ویژه عوامل حراست و حفاظت محیط زیست می باشد که امیدواریم تدابیر سخت تری برای جلوگیری از شکار غیرقانونی پرندگان در نظرگرفته شود و مانع انقراض گونه های مختلف آنها در شهرستان شوند.

باتوجه به لذیذ بودن گوشت طیور وحشی و پرخاصیت بودن آن، امروزه با پرورش صنعتی آنها می توان به راحتی گوشت آنها را در اختیار مردم قرار داد که نمونه آن در شهرستان ملکشاهی، مجتمع پرورش کبک واقع در روستای میان تنگ است.

انتهای پیام/س

افزودن نظر