امروز    پنجشنبه , 28/دي/1396   Thursday , 18/January/2018  - 

لزوم توسعه زیرساخت های حوزه فرهنگ و هنر ملکشاهی

Share/Save/Bookmark

فرماندار ملکشاهی گفت: با توجه به ظرفیت های منحصر به فرد حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان، توسعه زیرساختی این بخش ها ضروری است و باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش ملکشاهی خبر، "اسد قاسمی"؛ فرماندار ملکشاهی در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: این شهرستان با یک قدمت تاریخی چند هزار ساله از یک غنای فرهنگی اصیل و منحصر به فرد اسلامی - ایرانی برخوردار است.

وی اظهار کرد: فرهنگ مهمترین زیرساخت توسعه یک جامعه است و در یک بستر فرهنگی همه تحولات اجتماعی و سیاسی شکل گرفته است.

قاسمی هنرنمایی هنرمندان شاخص این شهرستان در عرصه استانی و ملی را جلوه ای از غنای فرهنگی این دیار دانست و تاکید کرد: با وجود کمبود امکانات در بخش های مختلف هنرمندان این دیار توانسته اند آثار ارزشمندی را خلق کنند.

فرماندار ملکشاهی یادآور شد: باید توسعه زیرساخت ها از جمله فضاهای هنری بیش از پیش در این شهرستان توسعه یابد تا شاهد شکوفایی استعدادهای بکر هنری جوانان این منطقه باشیم.

وی بر لزوم حفظ و صیانت از نمادهای فرهنگ و هنر اصیل این منطقه تاکید کرد و گفت: نمادهای اصیلی همچون نواها و مراسم محلی و بومی نشانگر عمق و اصالت فرهنگی مردمان دامنه کبیرکوه است.

قاسمی هویت، تاریخ و مذهب را سه عنصر مهم ساختار فرهنگی دانست و افزود: مردم استان ایلام و شهرستان ملکشاهی از این سه عنصر و ساختار فرهنگی به خوبی بهره مند هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیز در این دیدار گفت: در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ویژه برنامه های با محتوای فرهنگ و هنر در شهرستان های مختلف برگزار خواهد شد.

علی محمد نیاکان مهمترین این برنامه ها را شامل اجرای جشن فرهنگ و هنر، جشنواره ایثار و شهادت، مسابقات قرآنی و انتخاب کتاب سال اعلام کرد و افزود: این ویژه برنامه ها در جهت ایجاد فضای شور و نشاط فراگیر در جامعه برگزار می شود.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید