امروز    پنجشنبه , 28/دي/1396   Thursday , 18/January/2018  - 

سیاست های خارجی ما باید سیاستی مقتدرانه باشد نه منفعلانه

Share/Save/Bookmark

امام جمعه ملکشاهی گفت: سیاست های خارجی ما باید سیاستی مقتدرانه باشد نه منفعلانه و در روابط خارجی خود با دشمنان محکم باشیم.

به گزارش ملکشاهی خبر، حجت الاسلام و المسلمین "سیدعبدالله امینی"؛ امام جمعه ملکشاهی در خطبه های این هفته نماز جمعه از حضور همه مردم و اقشار مختلف جامعه در مراسم با شکوه 9 دی که روز تبلور بصیرت و ولایت و روز برائت از فتنه گران منافق بود، تشکر و قدردانی کرد.

وی با اشاره به نامه تاریخی حضرت امام (ره) به گورباچف در سال 67 گفت: نامه مرحوم امام (ره) نامه بسیار مهمی است که امروزه جنبه های مختلف آن برای سیاست های داخلی و خارجی ما کاربردهای زیادی دارد.
یکی از نکات مهم این نامه که درس بزرگی برای امروز ما هست اینست که امام (ره) با آقای گورباچف از مقام انفعال سخن نمی گوید بلکه از موضع اقتدار وی را به اسلام دعوت می کند و به وی گوش زد می کند كه از «اين پس كمونيسم را بايد در موزه هاي تاريخ سياسي جهان جستجو كرد»

امام جمعه ملکشاهی افزود: سیاست های خارجی ما نیز باید سیاستی مقتدرانه باشد نه منفعلانه و در روابط خارجی خود با دشمنان محکم باشیم. خداوند متعال می فرمایند اگر شما مسلمانان در مقابل دشمنان مواضع منفعلانه داشته باشید دشمن طمع می کند زیاده خواهی دارد و در سیاست هایش هیچگونه ملاحظه ای ندارد «كيف وان يظهروا عليكم لايرقبوافيكم الًّا ولاذمه » یعنی اگر دشمنان در اثر مواضع انفعالی شما بر شما سلطه یابند قطعا حرمت هیچگونه دوستی و لبخند و پیمانی را نگه نخواهند داشت .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان تاکید کرد: ما باید از سیاست های نظام پیروی کنیم، به دنبال دین و اسلام و انقلاب خودمان باشیم نه اینکه فکر کنیم اگر در مقابل سیاست های دشمن منفعل بودیم به سود ما خواهد بود البته امروز سیاست های کلان نظام قطعا منفعلانه نیست و روی سخن بنده به بعضی جزئیات است نه مباحث کلان کشور چرا که الحمدلله به برکت مقام معظم رهبری امروز ما در سیاست های کلان کشور در اوج اقتدار هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین امینی با اشاره به نکته دوم در مورد نامه تاریخی امام گفت : نکته دوم در نامه تاریخی امام (ره) اعتماد عظیم امام ره به خداوند متعال و قدرت درونی و اسلامی است یعنی ما در هیچ شرایطی نباید به دشمن اعتماد کنیم بلکه باید فقط به نیروهای مومن درون کشور تکیه بزنیم
خداوند متعال می فرمایند «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ بِطَانَةً مِّن دُونِكُمْ لاَ يَأْلُونَكُمْ خَبَالاً»
«بِطَانَةً» به بطن و شکم برمی گردد و مقصود لباس زیر است که اسرار بدن را از دیگران می پوشاند یعنی ای کسانی که ایمان آوردید هرگز دشمنان را محرم اسرار خود قرار ندهید و هرگز به آنها اعتماد نکنید چرا که دشمن از هيچ فسادى درباره شما كوتاهى نمی کنند و بلکه برعکس می فرمایند شما مسلمین فقط به خودتان اعتماد کنید و به نیروهای درونی خودتان تکیه کنید.

رئیس شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خاطر نشان کرد : ما در تجربه هم دیده ایم که هر جا به دشمن اعتماد کردیم به آسیب های جبران ناپذیری دچار شدیم و هر کجا به دشمن اعتماد نکردیم و به خداوند متعال و نیروهای مومن و انقلابی خودمان تکیه کردیم دشمن عقب نشینی کرده و ما پیشرفت کردیم.

وی ادامه داد: در جریان اخیر که یکی از نمایندگان مجلس مطلبی را افشا کرد که فلان مسئول مذاکره کننده ما گفته بود در مورد تمدید تحریم های 10 ساله من اشتباه کردم که به آمریکائیها و آقای کری اعتماد کردم، این اعتراف گرچه شجاعانه بود و از ایشان هم همین شجاعت انتظار می رفت ولی بسیار دیر بود.
سوالی که حقیر از این عزیزان دارم اینست که شما چرا به فرمایشات امام مسلمین اعتماد نکردید؟ چرا به خدا و نیروهای انقلابی و دلسوز نظام اعتماد نکردید؟ چرا باید به دشمن اعتماد کنید که بعد لازم باشد این اعتراف تلخی را که کشور را با آسیب های جدی مواجه کرد را در مجلس بیان کنید.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید