امروز    پنجشنبه , 27/تير/1398   Thursday , 18/July/2019  - 

امامزاده ابوچماقین +تصاویر

Share/Save/Bookmark

امامزاده سید‌ محمد(ع) معروف به «ابو چماقین» یا «پیر کتک» از نوادگان امام موسی کاظم(ع) است که مقبره ایشان در 30 کیلومتری شهر ارکواز ملکشاهی قرار دارد.

به گزارش ملکشاهی آنلاین؛ در انتهای دره پر آب و با صفای «گز» مقبره سید محمد(ع) معروف به «ابوچماقین» یا «پیر کتک» از نوادگان امام موسی کاظم(ع) قرار دارد.

به گفته اهالی منطقه در گذشته مقبره امامزاده سید‌ محمد‌ ابوچماقین(ع) به‌ صورت تخته سنگی مستطیلی شکل و دیواره‌ ای سنگ‌ چین بود که ساختمان جدید آن در سال 1375 توسط سازمان  اوقاف با حمایت و کمک‌های مالی مردمی به مساحت 50  متر مربع با سقف گنبدی ساخته شد.

مقبره این امامزاده در 30 کیلومتری شهر ارکوازملکشاهی و در دره حاصلخیز و پرآب قرار دارد که زیارتگاه مردم شهرستان ملکشاهی است. وجود چشمهٔ آب شیرین و رودخانه‌ای بسیار زیبا در قسمت شمالی آرامگاه بر زیبایی این مکان افزوده است .

اعتقاد مردم به ایشان باعث شده که بقعه متبرکه امامزاده سید محمد ابو‌چماقین(ع) در ایام مختلف سال پذیرای زائرین، مسافران و گردشگران از نقاط مختلف استان حتی کشور باشد؛ امکاناتی نظیر زائرسرا، مغازه و ... در مجاورت این بقعه متبرکه وجود دارد.

عبور رودخانه‌ای زیبا در کنار این بقعه متبرکه فضایی زیبا و چشم‌ نواز ایجاد کرده است و زائران پس از زیارت این امامزاده(ع) از مواهب طبیعی این منطقه کوهستانی استفاده می‌کنند.

راه ارتباطی این امامزاده(ع) هر چند آسفالت است ولی به‌ علت قرار‌گیری در منطقه‌ ای کوهستانی با پیچ و خم‌ های فراوان  مستلزم رانندگی با سرعت کم و با احتیاط کامل است.

بقعه متبرکه این امامزاده(ع) در دهستان شوهان نزدیک روستای توت خوشادول در 30 کیلومتری مسیر فرعی از جاده شهر ارکواز ملکشاهی به روستای گنبد پیرمحمد واقع شده است.

 

نظرات 

 
0 # حاج امين دست باز ۰۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۰
بومه خير پيركتك
پاسخ
 

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید