امروز    شنبه , 24/آذر/1397   Saturday , 15/December/2018  - 

آبشار اما +تصاویر

Share/Save/Bookmark

آبشار اما در پشت سد چم گردلان در 15 کيلومتري شهر ارکواز بعد از روستاي اما که محل کوچک و زیبایی است قرار دارد.

به گزارش ملکشاهی خبر؛ آبشار اما ملکشاهی در موقعیت جغرافیایی E462543 N332753 در استان ایلام شهرستان ملکشاهی واقع است.

آبشار اما در نزديکي روستاي اما و پشت سد چم گردلان واقع است. در 15 کيلومتري شهر ارکواز بعد از روستاي اما که محل کوچکي است قرار دارد.

آبشار اين محل در ميان دره اي واقع شده که آب آن به سمت درياچه سد چم گردلان در حرکت است.

زيبايي اين آبشار در کنار ديواره هاي پوشيده از خز و سرخس پرسياوشان صد چندان مي شود. درختان زيباي انجير کوهي، انگور و بلوط اطراف اين محل سرسبز را فرا گرفته اند و عبور رشته رشته آب در ميان سرخس ها و خزه ها، چشمان هر بيننده اي را خيره مي کند.

ارتفاع اين آبشار حدود بيست متر است. بعداز آبشار درياچه سد ملکشاهی قرار دارد، سدي که جهت تهيه آب شرب و صنعتي مردم ايلام احداث شده است.

درياچه اين سد نيز به واقع زيبا و تماشايي است. آب زلال اين درياچه پذيراي گردشگراني است که جهت ماهيگيري، شنا و تحقيقات علمي به اين منطقه سرازير مي شوند.

آبشار اين محل در ميان دره اي واقع شده که آب آن به سمت درياچه سد چم گردلان در حرکت است. زيبايي اين آبشار در کنار ديواره هاي پوشيده از خز و سرخس پرسياوشان صد چندان مي شود. درختان زيباي انجير کوهي، انگور و بلوط اطراف اين محل سرسبز را فرا گرفته اند و عبور رشته رشته آب در ميان سرخس ها و خزه ها، چشمان هر بيننده اي را خيره مي کند.

آبشار اما حدود 20 متر ارتفاع و 297 متر طول دارد و وجود دیواره‌های پوشیده از خره و سرخس چشم‌انداز بی‌نظیری را برای علاقمندان به طبیعت ترسیم کرده است.

آبشار زیبای اما که به شماره  237 در فهرست میراث طبیعی ملی ایران به ثبت رسیده است بدون شک یکی از زیباترین آبشارهای کشورمان است.

شهرستان ملکشاهی با حدود 60 هزار نفر در 35 کیلومتری مرکز استان قرار گرفته است. شهرستانی که بیش از 90 درصد مساحت آن را کوهستان، جنگل و دره‌ها تشکیل داده و مملو از مناظر بکر و زیبایی طبیعی و گردشگری است.
افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید