امروز    جمعه , 23/آذر/1397   Friday , 14/December/2018  - 

عملیات بیولوژیک مرتعداری در ملکشاهی آغاز شد

Share/Save/Bookmark

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری ملکشاهی گفت: اجرای عملیات بیولوژیک مرتعداری در سطح یک هزار و 840 هکتار از اراضی ملی این شهرستان آغاز شده است.

به گزارش ملکشاهی خبر، "عبدالنور جعفری"؛ مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری ملکشاهی گفت: امسال عملیات بیولوژیک مرتعداری در هفت منطقه در سطح یک هزار و 840هکتار اجرا می شود که در صورت حفاظت و حراست از آن شاهد توسعه مراتع این شهرستان خواهیم بود.

وی اظهار کرد: برای اجرای این طرح ها یک میلیارد و 100 میلیون ریال از محل اعتبارهای مصوب صندوق توسعه ملی تخصیص یافته که در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب منبی بر حفاظت و حراست از سرمایه های ملی اجرا می شود.

مدیر منابع طبیعی ملکشاهی با تاکید بر مشارکت جوامع محلی در حفاظت از عرصه های ملی یادآور شد: این طرح شامل بذرپاشی، بذرکاری، کپه کاری تبدیل دیم زارهای کم بازده کنتور فارو، حفاظت و قرق بوده و با همکاری و مشارکت مردم شهرستان انجام می گیرد.

جعفری افزود: همچنین در این راستا بذر گیاهان دارویی و مرتعی برای عملیات بیولوژیک و بیومکانیک اختصاص یافته که تاکنون از گونه‌های ماشک، اسپرس، یونجه، خلر، پروتریوم، آگروپاپیرون، آویشن ختمی و کاسنی در شهرستان ها توزیع شده است.

از مجموع 170 هزار هکتار عرصه های منابع طبیعی شهرستان ملکشاهی 114 هزار هکتار جنگل و 56 هزار هکتار مراتع است.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید