امروز    شنبه , 26/آبان/1397   Saturday , 17/November/2018  - 

شهر ارکواز به توسعه و بهبود زیرساخت های شهری نیاز دارد

Share/Save/Bookmark

شهردار ارکوازملکشاهی گفت:شهر ارکوازملکشاهی بعنوان مسیر دوم تردد زائرین اربعین به توسعه و بهبود زیرساخت های شهری نیاز دارد.

"سجاد میرزایی"، شهردار ارکوازملکشاهی در گفتگو با ملکشاهی خبر، گفت: شهر 12هزار نفری ارکواز ملکشاهی در 35کیلومتری مرکز استان ایلام و تا مرز مهران 70 کیلومتر فاصله دارد.

وی اظهار کرد: در روزهای منتهی به اربعین حجم کثیری از زائرین اربعین از شهر ارکواز مرکز شهرستان ملکشاهی عبور کردند و از دیروز (روز اربعین) با توجه به یک طرفه شدن مسیر ایلام-مهران، مسیر ملکشاهی بعنوان مسیر رفت به مرز مهران انتخاب شد و امروز شاهد ترد 12هزار و 226 خودرو از شهر ارکوازملکشاهی بودیم که 646 خودرو از این آمار اتوبوس بوده است.

شهردار ارکواز گفت: شهر ارکواز ملکشاهی به توسعه‌ و بهبود زیرساخت های شهری جهت تردد خودروهای سواری و اتوبوس حامل زائرین اربعین نیاز دارد.

میرزایی افزود: خودروهای زائرین اربعین از مرکز شهر ارکوازملکشاهی به مسافت ۵ کیلومتر تردد می کنند که این امر باعث ایجاد ترافیک سنگین در سطح شهر و فرسودگی زیرساخت‌های شهر می شود.

شهردار ارکوازملکشاهی گفت: از استاندار محترم، نمایندگان مجلس و سایر مسئولین مربوطه درخواست داریم که عنایت ویژه به این شهر جهت توسعه و بهبود زیرساخت های شهری داشته باشند.

وزارت راه و شهرسازی و اداره کل راه و شهرسازی استان توجه ویژه جهت توسعه زیرساخت ها و توسعه معابر شهر ارکواز را داشته باشند.

وی یادآور شد: توسعه و بهبود زیرساخت های شهر ارکواز علاوه بر تردد آسان ، موجب کاهش ترافیک در سطح شهر و معابر اصلی خواهد شد.

میرزایی اذعان کرد: باتوجه به افزایش تردد زائرین از شهرستان ملکشاهی، نسبت به سالهای گذشته و تردد این حجم از زوار، پیش بینی می شود در سالهای آتی این حجم تردد بیشتر شود و به همین دلیل توسعه و بهبود زیرساخت های شهر ارکوازملکشاهی یک امر ضروری است که انشاالله مورد توجه مسئولین کشوری و استانی قرار گیرد.

افزودن نظر


اخبار پربازدید