امروز    شنبه , 26/آبان/1397   Saturday , 17/November/2018  - 

محور ارتباطي ایلام-ملکشاهی-مهران،دومین محور تردد زائرین به مرز مهران

Share/Save/Bookmark

چرا جاده خوش آب وهوای ایلام-ملکشاهی-مهران ارزشی برابر با جاده ایلام به مهران هنوز پیدا نکرده است؟

به گزارش ملکشاهی خبر، محورارتباطي ایلام-ملکشاهی-مهران، مسير جایگزین مناسبی برای تردد زائرين عتبات عالیات محسوب می شود.

با توجه به تردد فراوان زائرین حسینی از مرز مهران ، محور ارتباطی ایلام – صالح آباد- مهران با بار ترافیکی سنگین و مسدود شدن  روبرو می گردد که این امر باعث می شود زائرین ، مسیر جایگزین ایلام – ملکشاهی – مهران را برای تردد انتخاب کنند؛ عبور زائرین از این مسیر در کاهش بار ترافیکی شهرستانهای ایلام ، مهران و به تبع آن کل محورهای مواصلاتی استان موثر است.

جاده ارتباطی ملکشاهی به مهران از خطوط مواصلاتی اصلی شهرستان ملکشاهی برای ارتباط با شهرستانهای مهران ودهلران محسوب می شود که  از منطقه ترشابه  می گذرد و عملیات توسعه و مرمت آن هم در حال انجام است.

این سوال هر مسافر و هر زائر عبور کننده از این محور بوده که چرا جاده خوش آب وهوای ایلام-ملکشاهی-مهران ارزشی برابر با جاده ایلام به مهران هنوز پیدا نکرده است؟

توسعه، تعريض، تعمير و بهسازي زيرساخت اين محور مواصلاتي نقشي عمده در رونق شهرستان ملكشاهي و منطقه را ايفا مي نمايد که بخشی از این اقدامات انجام شده و بخشی هم در دست اقدام است.

اين مسير كه مهران و دهلران را به مركز استان نيز وصل مي كند در فصل تابستان دارای آب هواي معتدل كوهستاني و طبيعتي زيبا مي باشد كه خوشايند هر رهگذر سواره ای است.

جاذبه های طبیعی مسیر فوق خستگی راه را از تن و جان می زداید و پذیرایی گرم مردم ملکشاهی هم خاطره خوشی را بر لوح خاطرات مسافرین بجای می گذارد.

بار ترافیکی مسیر سبک و روان است و رانندگان و مسافرین با امنیت و آرامش خاطر به مرز بین المللی مهران خواهند رسید.

این جاده از میدان قرآن واقع در کمربندی مرکز استان منشعب و پس از 35 کیلومتر به مرکز شهرستان یعنی شهر ارکواز می رسد. در این محور جایگاههای سوخت سی.ان.جی. و بنزین در دسترس می باشند.

مسیرهای ارتباطی شهرستان در حال بهسازی است و البته که چشم به راه توجه ویژه مسئولین استانی و شهرستانی از نظر اعتبارات برای توسعه کامل می باشد.

در طول محور مذکور اکیپهای راهداری، پلیس،هلال احمر، فوریت پزشکی و سایر دستگاههای خدمات رسان مستقرهستند.

انتهاس پیام/س

افزودن نظر


اخبار پربازدید