امروز    شنبه , 26/آبان/1397   Saturday , 17/November/2018  - 

واژه ها در وصف اربعين عاجز ماندند

Share/Save/Bookmark

چهل روز گذشت؛ حقيقت، زلال تر از هميشه از افق خون سر برآورد. کربلا به بلوغ خويش رسيد و جوشش خون شهيد، خاشاک ستم را به بازي گرفت.

 

ملكشاهي خبر: چهل روز آسمان در سوگ قربانيان کربلا گريست و هستي، داغدار مظلوميت حسين(ع) شد.

چهل روز است كه حق در سيماي کودکاني داغدار و ديدگاني اشکبار و زناني سوگوار رخ نموده است. اينک، هنگامه بلوغ ايثار است. هنگامه برداشتن بذري است که در تفتيده ترين روز در صحراي كرب در خاک حاصلخيز قتلگاه افشانده شد.

اربعين است، هنگامه کمال خون، باروري عشق و ايثار، فصل درويدن، چيدن و دوباره روييدن. هنگامه ميثاق است و دوباره پيمان بستن.

و کدامين دست محبت آميز است تا دستي را که چهل روز از گودال، به اميد فشردن دستي همراه، برآمده، بفشارد؟ کدامين سر سوداي همراهي اين سر بريده را دارد و کدامين همت، ذوالجناح بي سوار را زين خواهد کرد؟

اربعين است، عشق با تمام قامت بر قله «گودال» ايستاده است! دو دستي که در ساحل علقمه کاشته شد، بلند و استوار چونان نخل هاي بارور، سر برآورده و حنجره اي کوچک که به وسعت تمامي مظلوميت فرياد مي کشيد، آسمان در آسمان به جستجوي همصدا و همنوا سير مي کند.
راستي، کدامين ياور به همنوايي و همراهي برمي خيزد؟ مگر هر روز عاشورا و همه خاک، کربلا نيست؟

اي خون خدا... چهل روز گذشت.چهل سال، چهل قرن و چهل هزاره ديگر هم، اما داغ شعله ور شهادت تو از ياد رفتني نيست. شور انقلابي خونين تو، فراموش شدني نيست.

چهل سپيده است که سپيدار غم در دل شيداييان ريشه کرده و فراق ياران عاشورا، اشک شيعه در فرات ارادت روان کرده است يا حسين!
«و واعدنا موسي ثلاثين ليله و اتممناها بعشر فتم ميقات اربعين ليله».
اربعين، بيعت دوباره با عاشوراست.
اربعين، بعثت جان هاي ملتهب است و تکرار پيمان پايدار شيعه در غدير.
اربعين، روز برائت از سلطه ستم و هنگامه عهد عاشقان شهادت است.
اربعين، يادمان روزهايي است که خورشيد را فراز نيزه هاي جهل ديديم و بر مظلوميت فضايل، گريستيم.

اينک ما عاشقان هدايت حسيني با تأسي به شاهدان عاشورا که رقص شمشير بلا را به هيچ انگاشتند، شمشير غم به جان خريده و «بلي» گويان اهل ولا گشته ايم و سرانجام سرخ سيدالشهدا مي جوييم.

از مريد پاک حسين و مراد معظم امت و ولي امر زمان و نايب حضرت حجت (عج)، خامنه اي عزيز، وفا و استقامت آموخته ايم و از تکرار کربلا باکي نداريم و سينه هاي پر اندوه خويش را آماج سهم و سنان نموده ايم و حق خويش را اگر در فراسوي ثريا باشد مي جوييم.

اربعين، فرصت مجدد فرياد رساي ستمسوزي است، فرصت هم آوا شدن با زينب کبري (س) که احياگر امر به معروف و نهي از منکر و اصلاح ناب حسيني بود و حراست از ارزش هاي علوي، آموزه شکر و شکيبايي و رشادت اوست.

ما درس استمرار ايثار ناب حسيني و عدل بي عديل علي از خروش زهرايي زينب (س) آموخته ايم و بسان آن اسوه استقامت سرخ، تمامت هستي مان را فداي ساحت ولايت کنيم و در سيل سختي هاي دهر و هجمه هراسناک حراميان، به زيبايي زهد و جلالت جهاد و نجابت منطق، انديشيم.

از آن روز تا امروز چهل روز در سوگ ابرمردی نشستیم كه حیات اسلام مدیون رگ‌های پاره پاره اوست. قصه سر و نیزه، قصه لب‌های خونین و قرآن، قصه سیلی و صورت گلگون كودک غمگین و تمام حقیقت هایی كه هر سال از پرده چشمان ما می گذرد را شنیده ایم.

اي تمام عشق! اي خون تپنده در رگهاي تاريخ! دعايمان کن که بر تمام کربلاها و عاشوراهاي زندگي صبور باشيم.

دعايمان کن که بر يزيديان روزگار سر تسليم و رضا فرود نياوريم و آزادگي را با خون خويش، پيروز عالم سازيم.

افزودن نظر


اخبار پربازدید