امروز    شنبه , 26/آبان/1397   Saturday , 17/November/2018  - 

آثار و پیامدهای پیاده روی اربعین حسینی

Share/Save/Bookmark

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملکشاهی گفت: دشمن در تلاش هست که بین مسلمین و جوانان و قیام عاشورا فاصله و جدایی بیفتند که پیاده روی اربعین حسینی توطئه و آرزوی دشمن را خنثی می کند.

 

حجت الاسلام "مالک جانفزا"؛ مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملکشاهی در گفتگو با ملکشاهی خبر، گفت: هرساله با رسیدن ایام اربعین حضرت اباعبدالله (ع)، سیل عاشقان آن حضرت به طرف کربلای معلی بصورت پیاده سرازیر می شود و هرسال مشتاقان زیادی برای پیاده روی نجف تا کربلا از اقصی نقاط کشورهای اسلامی خود را به این مکان مقدس می رسانند تا از قافله ارادتمندان عقب نمانند.

وی اظهار کرد: این سنت از قدیم الایام وجود داشته و در زمان ائمه (ع) نیز بوده است.

حجت الاسلام جانفزا افزود: علاوه بر اجر معنوی و ثواب اخروی این کار بزرگ و الهی که امام حسن عسکری(ع)د یکی از نشانه های مومن را زیارت اربعین می دانند، آثار دیگری نیز دارد.

شناسانده امام حسین(ع) و مذهب شیعه به جهانیان

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملکشاهی گفت: یکی از آثار پیاده روی بزرگ اربعین، شناساندن امام حسین(ع) و مذهب تشیع به مردم جهان و جهانیان است، وقتی که مردم جهان می بینند هرسال خیل عظیمی از مردم مسلمان بصورت پیاده از نجف تا کربلا راه می افتد و برای سرور و برای سالار شهیدان عزاداری می کنند، نخبگان و محققان آنها برایشان این سئوال مطرح می شود که این جمعیت بی نظیر برای چه کسی و چرا اینگونه حرکتی انجام می دهند؟

زنده نگه داشتن نام و یاد اباعبدالله الحسین(ع)

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مهمترین آثار و پیامدهای اربعین حسینی، زنده نگه داشتن نام و یاد اباعبدالله الحسین(ع) است که به تعبیر امام راحل؛ حیات اسلام به زنده نگه داشتن نام حضرت اباعبدالله(ع) است. و دشمن در تلاش هست که بین مسلمین و جوانان و قیام عاشورا فاصله و جدایی بیفتند تا مردم و جوانان الگوی کاملی برای قیام و ایستادگی در مقابل ظالمان و دشمنان اسلام ناب نداشته باشند که این عمل بزرگ زنده نگه داشتن اربعین حسینی توطئه و آرزوی دشمن را خنثی می کند.

اتحاد و یکپارچگی بین مسلمین

حجت الاسلام جانفزا اذعان کرد: در پیاده روی اربعین، یکی از مهمترین مسائل که مورد تاکید ولی فقیه هست و مسلمین به آن نیاز دارند یعنی اتحاد اتفاق می افتد.

در ایام اربعین مردم مسلمان با هر زبانی و از هر نژادی و با هر سلیقه ای در این عمل بزرگ شرکت کرده و اختلافات را فرموش می کنند و با روی خوش با طیب نفس به همدیگر کمک می کنند و همه به یاد اباعبدالله الحسین(ع) و مظلومیت ایشان پیاده روی و عزاداری می کنند که این هم مشت محکمی است بر دشمن و کسانی که به خاطر تسلط بر مسلمانان و اهداف شوم خود علاقه به تفرقه و جدایی بین مردم مسلمان را دارند.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


اخبار پربازدید