امروز    جمعه , 23/آذر/1397   Friday , 14/December/2018  - 

بستر های لازم جهت خدمات دهی به زائرین در ملکشاهی فراهم است

Share/Save/Bookmark

فرماندار ملکشاهی گفت: تمهیدات و بسترهای لازم در شهرستان ملکشاهی جهت خدمات دهی به زائرین اربعین فراهم شده است.

"محمد تاسمه"؛ فرماندار ملکشاهی در گفتگو با ملکشاهی خبر، گفت: از چندماه قبل، تمهیدات و بسترهای لازم در شهرستان ملکشاهی جهت خدمات دهی به زائرین اربعین فراهم شده است.

وی اظهار کرد: 70 کیلومتر مسیر تردد زائرین اربعین از سه راهی ایلام- ملکشاهی- دره شهر توسط گاردریل و خاکریز ایمن سازی شده و 15 نقطه حادثه ساز در این محورها حذف گردیده که زحمات راهداری شهرستان در این زمینه قابل تقدیر است.

گردنه حادثه خیز ترشابه اصلاح واریانت شده و آسفالت گردیده است.

تاسمه افزود: 12 دستگاه آمبولانس به همراه تکنسین و تجهیزات پزشکی در مسیر مستقر است،دو پاسگاه انتظامی سیار در سه راهی ایلام- ملکشاهی- دره شهر و گنبد پیرمحمد استقرار یافته اند.

فرماندار ملکشاهی گفت: مشکل آنتن دهی موبایل و اینترنت در مسیر تردد زائرین، کاملا برطرف گردیده، چهار پست امداد و نجات توسط هلال احمر در مسیرهای تردد زائرین استقرار یافته اند.

رئیس ستاد اربعین شهرستان ملکشاهی گفت: شهرداری های شهرستان بخصوص شهر ارکواز، تابلوهای راهنمایی جهت جلوگیری از سردرگمی زوار در شهر به منظور تعیین مسیر نصب کرده اند.

وی با اشاره به فعالیت مواکب در شهرستان گفت: در مسیر گنبد پیرمحمد و داخل شهر ارکواز موکب ها فعال می باشند که موکب مرکزی در محل فنی و حرفه ای شهرستان دایر می باشد.

تاسمه به آمادگی جهت اسکان زائرین اشاره کرد و افزود: تکایا، مساجد، حسینیه ها و وزرشگاههای شهرستان ظرفیت اسکان بیش از 10 هزار زائر در طول شبانه روز دارند که هماهنگی لازم با هیئت های امناء، سازمان تبلیغات، هلال احمر،دفتر امام جمعه و سپاه شهرستان بعمل آمده و در صورت اضطرار، برنامه ریزی شده که از ظرفیت کلیه مدارس جهت اسکان زائرین استفاده شود.

فرماندار ملکشاهی تصریح کرد: درب تمامی منازل مردم شهرستان ملکشاهی در تمام شبانه روز و در شرایط اضطرار بر روی تکاتک زائرین اباعبدالله الحسین(ع) باز می باشد.

رئیس ستاد اربعین شهرستان ملکشاهی یادآور شد: به بخشداران و دهیاران دستورات لازم به منظور خدمات دهی به زائرین صادر شده است.

رئیس شورای تامین شهرستان گفت: امنیت کامل در شهرستان و مسیرهای ارتباطی برقرار است.

فرماندار شهرستان ملکشاهی ادامه داد: در موکب مرکزی، چادر های هلال احمر جهت استراحت موقت زائرین برپا شده است.

تاسمه یادآور شد: مسیر ایلام- ملکشاهی-مهران نقش عمده ای در روان سازی ترافیک و تسهیل در تردد و امنیت انسانی ایفا نموده است.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید