امروز    چهارشنبه , 30/آبان/1397   Wednesday , 21/November/2018  - 

مراسم اعلام عزای ماه محرم با عنوان لبیک یا حسین در ملکشاهی برگزارشد

Share/Save/Bookmark

مراسم اعلام عزا با عنوان لبیک یا حسین در لوای بیرق علمدار کربلا در حرم مطهر امامزاده سید محمد عابد (ع) شهرستان ملکشاهی برگزارشد.

به گزارش ملکشاهی خبر، در آستانه ماه محرم الحرام، مراسم باشکوه اعلام عزای ماه محرم با عنوان «لبیک یا حسین» در جوار حرم مطهر سید محمد عابد(ع) شهرستان ملکشاهی با همکاری سپاه ناحیه ملکشاهی، دفتر امام جمعه، فرمانداری، دستگاههای اجرایی، هیئت امناء امامزاده سیدمحمدعابد(ع)، شورا و دهیاری روستای گنبد پیرمحمد و با حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم و بسیجیان پایگاههای مقاومت شهرستان برگزار گردید.

در این مراسم عزای عمومی سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اعلام شد.

طنین فریاد لبیک یا حسین و عبیر دلاویز اسپند، مشام جانهای عاشق را لبریز از عشق به ساحت مقدس امام حسین (ع) کرد.

عزاداران حسینی با نوای سوزناک «ساز و سرنا» که در مراسم محلی چمر بکار گرفته می شود این مصیبت را به ساحت مقدس فرزند برومندش امامزاده سید محمد عابد(ع) تسلیت گفتند.

سخنرانی امام جمعه شهرستان، نوحه خوانی و مدیحه سرایی با سینه زنی پر شور مردم و مخصوصا جوانان از دیگر بخشهای این مراسم بود.

رونمایی از پرچم مقدس بارگاه ملکوتی حضرت ابوالفضل العباس(ع) توسط امام جمعه شهرستان در جمع عزاداران حسینی آخرین آیتم این مراسم بود که بطور گسترده ای مورد اقبال عمومی قرار گرفت و با عَلَم این بیرق، عزاداری بصورت عمومی در سطح شهرستان ملکشاهی آغاز گردید.

افزودن نظر


آخرین اخبار