امروز    چهارشنبه , 30/آبان/1397   Wednesday , 21/November/2018  - 

ملکشاهی توسعه می یابد

Share/Save/Bookmark

استاندار ایلام: در راستای طرح توسعه ای بنیاد مستضعفان در شهرستان ملکشاهی استانداری آمادگی کامل برای مشارکت دارد.

به گزارش ملکشاهی خبر، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، جلالی عضو هیئت مدیره بنیاد علوی و دارابی معاون اداری مالی بنیاد علوی به نمایندگی از بنیاد مستضعفان به همراه مسئولان ذی ربط در خصوص اجرای طرح توسعه پایدار روستایی با سلیمانی دشتکی استاندار ایلام دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار سلیمانی دشتکی ضمن تشکر از خدمات بنباد مستضعفان و بنیاد علوی در استان ایلام گفت؛ ملکشاهی از مناطق محروم استان است و این استانداری آمادگی کامل دارد در طرح توسعه ای بنیاد مستضعفان مشارکت جدی داشته باشد.

وی ادامه داد؛ در ملکشاهی ظرفیت های زیادی در حوزه کشاورزی، خدمات، گردشگری وجود دارد که می شود با سرمایه‌گذاری درست این ظرفیت ها را به فعل رساند.

استاندار ایلام بر تجمیع منابع در این طرح تاکید کرد و گفت؛ بایست علاوه بر هماهنگ کردن تمامی منابع از مشارکت مردم نیز در این طرح استفاده کرد تا شاهد هم افزایی بیشتر در اجرای این طرح راهبردی باشیم.

وی در پایان با اشاره به آهنگ توسعه استان ابراز امیدواری کرد که در صورت استفاده درست از ظرفیت ها و منابع موجود می توان شاهد یک طرح توسعه ای بهتر از قلعه گنج کرمان بود.

در این دیدار نمایندگان بنیاد مستضعفان هدف از اجرای طرح توسعه روستایی در ایلام را ایجاد توسعه پایدار در این منطقه از کشور اعلام کردند.

این طرح علاوه بر اینکه زیرساخت های توسعه ای را دنبال می کند در جهت اشتعالزایی نیز ورود جدی دارد به نحوی که با مشارکت دولت و بنیاد بصورت 50، 50 در جهت ایجاد کارآفرینی به دنبال شکوفایی ظرفیت های منطقه و خودکفایی مردم این دیار است.

لازم به ذکر است در راستای سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی برای محرومیت زدایی از نقاط مختلف کشور قرار است شهرستان ملکشاهی بعنوان یکی از محروم ترین نقاط استان ایلام بعنوان پایلوت مورد توجه ارگان های و نهادهای دولتی و غیر دولتی چون بنیاد مستضعفان قرار گیرد و با الگو برداری از طرح توسعه پایدار شهرستان قلعه گنج کرمان این شهرستان نیز از محرومیت خارج گردد.

 

 

افزودن نظر


آخرین اخبار