امروز    جمعه , 23/آذر/1397   Friday , 14/December/2018  - 

مداحان ایلام اهداف قیام عاشورا را تبیین کنند

Share/Save/Bookmark

مدیر حوزه علمیه ایلام گفت: مداحان اهل بیت(ع) باید همواره مبین و مبلغ حق باشند و معارف غنی دینی را مستند به روایات و احادیث معتبر در کتاب‌های شیعه را در جامعه بیان کنند.

به گزارش ملکشاهی خبر، به نقل از ايلام بيدار ، حجت‌الاسلام "رعد مرادبیگی"، مدیر حوزه های علیمه استان ایلام در جمع مداحان هیئت‌های عزاداری استان ایلام اظهار داشت: مداحان ایلام اهداف قیام عاشورا را تبیین کنند.

وی گفت: مداحان اهل بیت(ع) باید همواره مبین و مبلغ حق باشند و معارف غنی دینی را مستند به روایات و احادیث معتبر در کتاب‌های شیعه را در جامعه بیان کنند و از رقابت و همچنین عناوین غیر مرتبط پرهیز کنند.

وی وظیفه شرعی مداحان را ایجاد روحیه امید و تقرب به ائمه هدی دانست و خاطرنشان کرد: نباید از تریبون مداحان اشعار و مطالبی خوانده شود که دشمنان انقلاب اسلامی و دین ما از آن سوءاستفاده کنند.

مدیر حوزه علمیه صاحب‌الزمان(عج) ایلام با ذکر اوصاف مداحان پرداخت و گفت: اخلاص در قول و عمل، مطیع ولایت فقیه و در خط رهبری، بیان الفاظ  پرمحتوا، وزین و اشعاری در بر دارنده مفاهیم متعالی لازمه یک مداح اهل بیت(ع) است و مداح اهل بیت نباید برای گریاندن مستمعان خود به به اشعار غیر واقعی متوسل شود.

مرادبیگی اقدامات دشمنان را در به حاشیه کشاندن مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) دانست و خاطرنشان کرد: مداحان و هیئت‌های عزاداری برای مصون ماندن از انحراف فرمایشات و رهنودهای مقام معظم رهبری را اجرا و مورد عمل قرار دهند که صراط مسقیم همه ما برای احیا دین است.

مدیر حوزه علمیه ایلام بصیرت داشتن را از مهمترین ملزومات هیئت‌های عزاداری دانست و تصریح کرد: بصیر بودن  در مقابل توطئه‌های دشمن برای خطبا، مداحان و مسئولان هیئت‌های مذهبی ضروری حرکت در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری مورد تاکید است.

وی گفت: مراسم‌ سوگواری و عزادری‌های ماه محرم در استان ایلام  پررنگ‌تر و رونق‌تر و با صفای باطن و بصیرت و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری برگزار کنیم تا اجر معنوی آن ذخیره آخرتمان شود.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید