امروز    چهارشنبه , 01/فروردين/1397   Wednesday , 21/March/2018  - 

کاشت یک هزار اصله نهال به نیابت از شهدای ملکشاهی

Share/Save/Bookmark

به مناسبت هفته منابع طبیعی و هفته بزرگداشت شهدا، یک هزار اصله نهال به یاد شهدای شهرستان ملکشاهی در پارک جنگلی باولک ملکشاهی کاشت شد.

 

به گزارش ملکشاهی خبر، به مناسبت هفته منابع طبیعی و هفته بزرگداشت شهدا، یک هزار اصله نهال به یاد شهدای شهرستان ملکشاهی در پارک جنگلی باولک ملکشاهی کاشت شد.

همچنین شرکت کنندگان در مراسم کاشت نهال، مسیر سه کیلومتری شهردلگشا تا پارک جنگلی باولک را پیاده روی کردند و در پایان با قید قرعه به شرکت کنندگان جوایزی اهداء گردید.

این آئین با همکاری منابع طبیعی، بنیادشهید، تربیت بدنی و سپاه ناحیه ملکشاهی و با حضور مسئولین، مردم و خانواده شهدا و ایثارگران برگزار شد.

"سیدعبدالله امینی"؛ امام جمعه ملکشاهی در مراسم کاشت نهال با تاکید بر اینکه کاشت نهال باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود یادآور شد: جنگل هاو مراتع سرمایه های ملی هستند که باید از آنها مراقبت کرد.

وی اظهار کرد:: بستر حیات را فضای سبز فراهم می‌کند و در دین مبین اسلام نیز به کاشت درخت بسیار سفارش شده است.

فرماندار ملکشاهی نیز با بیان اینکه فرهنگ کاشت درخت در جامعه باید نهادینه شود تاکید کرد کاشت درخت بسترسازی برای توسعه فضای سبز است و جنگل‌ها و درختان به عنوان یکی از مهم‌ترین سامانه های حیات بخش بشر، جایگاه انکارناپذیری در تأمین رفاه، آسایش و سعادتمندی جوامع بشری دارند.

اسد قاسمی بر حفظ و احیای درختان و فضای سبز شهرستان تاکید و ابراز امیدواری کرد: شهروندان با توجه به اهمیت حیات طبیعی در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.

"محمدقاسم نیا"؛ مدیر منابع طبیعی شهرستان ملکشاهی گفت: در هفته منابع طبیعی، چهار هزار اصله نهال پسته با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در روستاهای دهستان چمزی و سایر نقاط شهرستان توزیع شده است.

وی اظهار کرد: به مناسبت سالروز بنیادشهید و بزرگداشت شهداء، مراسم پیاده روی و کاشت یک هزار اصله نهال پسته و گل محمدی به نیابت از شهدا در پارک جنگلی باولک کاشته شد.

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید