امروز    چهارشنبه , 01/فروردين/1397   Wednesday , 21/March/2018  - 

نهالکاری دوهزار هکتار از اراضی مهران در قالب طرح ملی توسعه جنگل

Share/Save/Bookmark
دو هزار هکتار از اراضی ملی منطقه آبزیادی این شهرستان در قالب طرح ملی توسعه جنگل به منظور مقابله با پدیده گرد وغبار تا پایان سال نهالکاری خواهد شد.
به گزارش ملکشاهی خبر، به نقل از آوای مهران، "سعید طاهری"، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مهران از طرح های جنگل کاری مهران اظهار کرد: طرح های شاخصی در سطح شهرستان در حوزه منابع طبیعی اجرا شده و عمده این طرح ها در قالب مرتع کاری، بیابان زدایی و نهال کاری بوده است.

وی طرح های ملی جام، جم آب (جنگل کاری، مرتع داری و آبخیزداری) و طرح بیابان زدایی منطقه آبزیادی را از شاخص ترین طرح های احیا اراضی منابع طبیعی شهرستان مهران به وسعت هفت هزار هکتار عنوان کرد.

طاهری در خصوص نهالستان مهران نیز گفت: نهالستان این شهرستان با ظرفیت تولید چهار میلیون اصله نهال در سال علاوه بر  تامین نهال مناطق جنوبی و گرمسیری استان نیاز چندین استان کشور را نیز تامین می کند.

وی اظهار کرد: این نهال ها از نوع گونه های سازگار، مقاوم به گرما و کم آبی بوده و کهور، کنار، اکالیپتوس و انواع آکاسیا از مهمترین گونه های تولید و کشت شده در مهران و با هدف تثبیت خاک منطقه و مبارزه با بیابانزدایی و ریزگردها است.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید