امروز    دوشنبه , 28/اسفند/1396   Monday , 19/March/2018  - 

کلنگ زنی پروژه سالن ورزش زورخانه ای و احیاء پارک کودک ملکشاهی

Share/Save/Bookmark

پروژه ساخت سالن ورزشی زورخانه ای و احیاء پارک کودک شهر ارکواز ملکشاهی کلنگ زنی شد.

به گزارش ملکشاهی خبر، فضاهای سبز شهری به عنوان جزء ضروری و لایفنک پیکره یگانه شهر ها در متابولیسم آنها نقس اساسی را دارا می باشد که کمبود آنها می توانند اختلالات جدی در حیات شهرها به وجود آورد.

اهمیت فضاهای سبز شهری تا بدان حد است که امروزه وجود این کاربری به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی جوامع به حساب می اید.

همواره نیاز به فضاهایی برای استراحت، گذران اوقات فراغت، ارتباط با طبیعت، برخورداری از هوای تازه و ... مورد توجه انسان شهرنشین بوده است.

با افزایش جمعیت و رشد روزافزون شهرنشینی و مشکلات ناشی از آن، نیاز به ایجاد پارک های شهری برای ارتقاء سطح سلامتی، اجتماعی و فرهنگی بیش از پیش احساس می شود. از طرف دیگر، پارک های شهری جزئی از منابع زیست محیطی بوده که می توان آنها را سرمایه های شهر به شمار آورد.

پارک کودک واقع در محله سراب شهر ارکواز ملکشاهی که به دلیل عدم رسیدگی به آن به حد متروکه رسیده بود اینک با اقدام جهادی سپاه ناحیه ملکشاهی و شهرداری ارکواز احیاء می گردد.

آئین افتتاح کلنگ زنی پروژه احداث سالن ورزش زورخانه ای و احیاء پارک کودک با حضور فرماندار، فرمانده سپاه ناحیه ملکشاهی، شهردار و اعضاء شورای شهر ارکواز و جمعی از مسئولین برگزار شد.

سرگرد پاسدار "علی میرزایی"؛ فرمانده سپاه ناحیه ملکشاهی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: پارک کودک محله سراب تاکنون متروکه بوده و طی توافق نامه ای بین سپاه ناحیه ملکشاهی و شهرداری ارکواز با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال احیاء می گردد.

وی اظهار کرد: در راستای این طرح مشترک، سپاه  ناحیه ملکشاهی با اعتبار دو میلیارد ریال از محل طرح کرامت پروژه سالن ورزش زورخانه ای را در محل این پارک احداث و شهرداری نیز با اعتبار دو میلیارد ریال این پارک را احیاء می کند.

میرزایی افزود: این سالن ورزشی به مساحت 200 متر مربع احداث می گردد.

"سجاد میرزایی"؛ شهردار ارکوازملکشاهی در گفتگو با ملکشاهی خبر، گفت: بر اساس توافق نامه و با همکاری سپاه و شهرداری ارکواز، پارک متروکه محله سراب احیاء می گردد.

وی ضمن تاکید بر همدلی و همکاری بین نهادها و دستگاههای شهرستان اظهار کرد: با اقدام جهادی سپاه و شهرداری ارکواز که منجر به احداث سالن ورزش زورخانه و احیاء پارک محله سراب خواهد شد خدمات شایانی به شهروندان ارائه می گردد.

میرزایی در پایان گفت: امیدواریم اینگونه تعاملات بین نهادهای شهرستان در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید