امروز    دوشنبه , 07/اسفند/1396   Monday , 26/February/2018  - 

شورای شهر ارکواز، اقدامات و چالش‌ها

Share/Save/Bookmark

رئیس شورای شهر ارکواز گفت: در حال حاضر شهرداری ارکواز با مشکلات شدید مالی در مقابل پیمانکاران ومجموعه شهرداری مواجه شده است و لذا می طلبد که مدیریت محترم اجرایی استان در جهت رفع بدهی دستگاههای دولتی به شهرداری اقدام نمایند.

"موسی علی اکبرپور"؛ رئیس شورای شهر ارکواز در گفتگو با ملکشاهی خبر، گفت: شورای شهر ارکواز به پشتوانه مردم غیور شهر و عنایت ویژه مسئولین استان و شهرستان با هدف توسعه شهر و تلاش در جهت رفع نیازمندی‌ها و به عنوان پل ارتباطی در حد توان خود گام‌های مؤثری برداشته است.

وی با بیان این که همچنان نیازمند همکاری مردم عزیز و آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات و راهکارهای سازنده برای اداره شهر و توسعه آن هستیمٰ به برخی از عملکردها و چالش‌های پیش‌روی شورا اشاره کرد و گفت: نظارت بر ایجاد و توسعه، اصلاح شبکه معابر، موزاییک فرش، تهیه قیر و رنگ‌آمیزی جداول و اصلاح شبکه جمع آوری دفع آب‌های سطحی و احداث تک جدول و روشنایی بلوار نفت در زمره ی فعالیت‌های این شورا محسوب می‌شوند.

علی اکبرپور افزود: در هر جا که شهر نشینی وجود داشته باشد مدیریت شهری بر عهده شهرداری است و قطعا نقش مردم در این نوع مدیریت حسن و حتی فرا تر از اثر بخشی می باشد و همانطور که در قرآن کریم و روایات متعدد از پیامبر(ص) و معصوم(ع)  سفارش شده است، دارای جایگاه اساسی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است و به عنوان پل ارتباطی میان ملت و دولت قرار گرفته و شامل خرد جمعی می باشد.

رئیس شورای شهر ارکواز گفت: شورای شهر ارکواز در ایام الله دهه مبارک فجر، تخفیف عوارضاتی در جهت کمک به شهر و  شهروندان و ایجاد انگیزه برای ساخت و ساز وجود دارد که امید است مردم از این فرصت زمانی استفاده بهینه داشته باشند.

وی تاکید کرد: شورایی که با قوانین و مقررات و وظایف شوراها آشنایی داشته باشند و هزینه کردها رو به کاهش  و درآمدهای پایدار را رو افزایش داشته باشد، گامهای اولیه، مثبت و اساسی را برداشته است  و با بررسی آسیب ها و مشکلاتی که در سطح شهر وجود دارد، می توان برنامه هایی در قالب کوتاه مدت ، میان مدت و حتی بلند مدت را طراحی کنند.

علی اکبرپور در ادامه به پروژه های  انجام شده در دهه مبارکه فجر اشاره داشت و افزود: برای آسفالت معابر سطح  شهر ارکواز از محل قیر سازمان شهرداریها  و قیر بافت فرسوده ، مسافت 4500 هزار مترمربع انجام شده است و مبلغ 300 میلیون تومان برای پروژه موزائیک فرش  سطح شهر ارکواز انجام شده است و برای واگذاری پروژه سا ماندهی المان شهدای گمنام  و عملیات اجرائی آن  در سه ماه آینده انجام می شود  و نیز واگذاری پروژه سیلبند محله خوشنام به پیمانکار  در حال اجرا است  و سنگ بری و خاک برداری بلوار خروجی شهر به طول 300 متر ارتفاع  و متوسط 20 متر که با اعتباری به میزان 15 میلیون تومان  انجام شده است.

علی اکبرپور ادامه داد: زیر سازی و بیس ریزی خیابان و کوچه در سطح شهر به تعداد 18 مورد و تجهیز پارک شهداء که شامل تهیه و نصب 15 عدد سرویس بهداشتی  و تهیه و نصب مجموعه بازی کودکان و ساماندهی 15 عدد الاچیق  43عدد سکو نشیمن از جمله این اقدامات عمرانی است.

وی تصریح کرد: برای تهیه و نصب 12 عدد چراغ پایه بلند، آبرسانی ، ساخت سکو، وضوخانه اصلاح پارکینگ  که هزینه های این پروژه ها از محل اعتبارات ستاد اربعین و اعتبارات داخلی شهرداری در مجموع به مبلغ 240 میلیون تومان تامین شده است.

رئیس شورای ارکواز در ادامه گفت: کمک به ایجاد جدولگذاری و کانیو تعدادی از کوچه های سطح شهر  و احداث تعدادی پل عرضی فلزی در تعدادی از کوچه های سطح شهر  و پیگیری طرح تفضیلی شهر ارکواز از طریق راه و شهر سازی استان همچنین پیگیری اعتبارات عمرانی استانی و بحران180 توازن منطقه ای  ووصول 10 میلیارد ریال  و توزیع آن بین پیمانکاران در قلب اسناد خزانه و پاس نمودن یک میلیارد تومان از بدهی پیمانکاران  از جمله برنامه های انجام شده در دهه فجر است.

این مسئول در ادامه از انتظاراتش گفت و افزود: در حال حاضر شهرداری ارکواز با مشکلات شدید مالی  در مقابل پیمانکاران  و مجموعه شهرداری مواجه شده است و لذا می طلبد که مدیریت محترم اجرایی استان در جهت رفع بدهی دستگاههای  دولتی به شهرداری اقدام نمایند تا  بتوان بخشی از این مشکلات مالی را برطرف کرد .

وی یادآور شد: تشکیل جلسه شورای اسلامی شهر ارکواز با مدیران شهرستانی و استانی و شرکت در جلسات  و تشکیل جلسه با ریاست محترم سازمان شهرداریها و دهیاریهای کل کشور با حضور نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی  و طرح مسائل و مشکلات سطح شهر ارکواز و نیز تشکیل جلسه با معاون امور عمرانی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی، معاون امور اقتصادی استاندار  و فرماندار شهرستان و حضور مستمر در جلسات فرمانداری و طرح  مسائل و مشکلات شهر  از اقدامات انجام گرفته در این ایلام مبارک بوده است.

علی اکبرپور گفت: نظارت های مستمر بر تمام امورات مربوطه در شهرداری  و پیگیری تملک زمین جهت پارکینگ گورستان شهر ارکواز  و جمع آوری تابلوهای زائد  و چراغ های رفلکتوری اضافی از سطح معابر و ساماندهی و نظارات و کنترل و خدمات دهی کشتار گاه به قصابان  و نیز واگذاری کارخانه آسفالت به بخش خصوصی تا پایان سال 96 از جمله اقدامت انجام گرفته شده نام برد.

رئیس شورای شهر ارکواز ملکشاهی تاکید کرد: تهیه و پیگیری طرح بافت فرسوده  و تسهیلات آسان و تشکیل جلسه با بافت فرسوده  ایلام  و واگذاری مطالبات منطقه پایلوت  و سکو بنگاهای غیر رسمی به مشاور  و پیگیری اجرای آنها و تهیه و نصب 40 متر مربع تابلو راهنمائی مسیر به مبلغ 10 میلیون تومان از این دست اقدامات هستند.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار