امروز    دوشنبه , 07/اسفند/1396   Monday , 26/February/2018  - 

شاخصه های انقلابی گری و رمزهای انقلابی ماندن

Share/Save/Bookmark

مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه ملکشاهی گفت: یکی از شاخصه های انقلابی گری و رمزهای انقلابی ماندن پای بندی به مبانی و ارزش های اساسی انقلاب اسلامی است.

 

حجت الاسلام "مالک جان فزا"؛ مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه ملکشاهی در گفتگو با ملکشاهی خبر، گفت: ایام دهه مبارک فجر، ایام پیروزی اسلام ناب بر کفر و استکبار است.

استکباری که امروز آمریکا پرچمدار آن است و سال های متمادی ملت را در سلطه خود داشت و هر طوری که می خواستند کشور را به اهداف خود می بردند.

وی اظهار کرد: بهترین آلت دست استکبار برای رساندن آنها به اهدافشان و به یغما بردن منابع طبیعی و ثروت ملت ایران دولت های قبل از انقلاب بود.

جان فزا افزود: امروزه به برکت جمهوری اسلامی، دیگر مستکبرین نمی توانند هرطور که بخواهند با ملت ایران و حاکمان ایران برخورد کنند و به خاطر این مسئله خیلی ناراحت و عصبی هستند و از اوایل انقلاب در تلاش اند که دوباره ایران را به زیر سلطه خود ببرند ودر این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه ملکشاهی گفت: یکی از مهمترین عمل برای حفظ انقلاب که آسان به دست نیامده و ثمره خون پاک شهدای گرانقدر بسیاری است، این است که سیر انقلابی گری دنبال شود.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری پنج شاخص مهم برای انقلاب گری و رمز انقلابی ماندن فرموده اند.

جان فزا تصریح کرد: یکی از شاخصه های انقلابی گری و رمز انقلابی ماندن پای بندی به مبانی و ارزش های اساسی انقلاب اسلامی است و باید شخصی که ادعای انقلابی گری دارد به این ارزش ها پای بند باشد و یکی از مهمترین و اصلی ترین این شاخص ها معتقد بودن به اسلام ناب و عمل کردن به آن است که در پایبندی انسان به انقلاب اسلامی نقش مهمی دارد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه ملکشاهی ادامه داد: دومین شاخص که مقام معظم رهبری آن را از شاخص های انقلابی گری فرموده اند هدف گیری مستمر آرمان ها و همت بلند برای رسیدن به آن است، این شاخص به ما می فهماند که در رسیدن به آرمان های بلند و بزرگ انقلاب اسلامی باید همت بلند داشت و خود را بسازیم تا به این اهداف برسیم .کسی که خودباوری ندارد وخود را کوچک می داند نمی توانند انقلاب را برای رسیدن به آرمان های بزرگ یاری کند و اتفاقا اگر این افراد، پست ها و مسئولیت های کشور را بر عهده داشته باشند ازموانع رسیدن انقلاب به اهداف الهی اش هستند.

وی اذعان کرد: سومین شاخص که رهبر انقلاب آن را از نشانه های انقلاب گری می داند، پایبندی به استقلال همه جانبه کشور است. کسی که می خواهد خود را انقلابی بداند باید به استقلال همه جانبه من جمله استقلال سیاسی،اقتصادی، فرهنگی ، نظامی و...پایبند باشد.

بحمدالله انقلاب در زمینه سیاسی و نظامی به موفقیت های بزرگی دست یافته است ، اما در زمینه اقتصادی و فرهنگی نیاز به کار انقلابی است تا به اهداف آرمان هایش دست پیدا کند و باید مسئولین اجرایی و قضایی و قانون گذاران با  خودباوری و اعتماد به مردم و جوانان انقلابی به اهداف اقتصادی و فرهنگی نیز دست پیدا کنند و این را باید دانست که با تکیه بر غرب و انتظار کمک ویاری از آنها به دپیشرفت های اقتصادی و فرهنگی دست پیدا نخواهیم کرد.

جان فزا یادآور شد: معظم له چهارمین شاخص انقلابی گری حساسیت در برابر دشمن و تبعیت نکردن از اومیدانند ،شخص انقلابی باید نسبت به دشمن خوش بین نباشد وفکر نکند که دشمنی او با انقلاب تمام شده است و فریب لبخند او را نخورد،باید همواره نسبت به دشمن بدگمان بود تا فریب او را نخورد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه ملکشاهی گفت: آخرین شاخص انقلابی گری که معظم له فرموده اند تقوای دینی و سیاسی است، تقوا همان حس خداترسی در وجود انسان است که در تمام لحظات زندگی شخصی و اجتماعی وسیاسی خود همیشه خدا را در نظر دارد و خدا را فراموش نمی کند.

شخص انقلابی هم در زمینه مسائل دینی و عمل به واجبات و ترک محرمات مقید است و آن را جدی میگیرد و هم در زمینه سیاسی و موضع گیری ها حب و بغض شخصی را در نظر نمیگیرد و در جهت منافع انقلاب عمل می کند.

افزودن نظر


آخرین اخبار