امروز    چهارشنبه , 01/فروردين/1397   Wednesday , 21/March/2018  - 

28 طرح عمرانی و خدماتی دهه فجر در ملکشاهی افتتاح و کلنگ زنی می شود

Share/Save/Bookmark

فرماندار ملکشاهی گفت: در دهه مبارک فجر، 28 طرح و پروژه در این شهرستان با اعتبار 230 میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی می شود.

 

"اسد قاسمی"؛ فرماندار ملکشاهی در گفتگو با ملکشاهی خبر، گفت: دهها پروژه در زمینه های مختلف عمرانی، اقتصادی، کشاورزی، خدماتی و درمانی در شهرستان ملکشاهی در دست اجراست.

وی اظهار کرد: علاوه بر آغاز عملیات اجرایی چندین پروژه عمرانی و آموزشی، 20 پروژه در بخش های مختلف آماده بهره برداری است.

قاسمی افزود: بهره برداری از چهار خانه بهداشت روستایی، مرکز فوریت های پزشکی ترشابه ، احداث دو واحد آموزشی ، واگذاری 16 واحد مسکن برای مددجویان ، ایجاد سه کارگاه تولیدی و یک واحد پرورش شترمرغ بخشی از این پروژه است که به بهره برداری خواهند رسید.

فرماندار ملکشاهی همچنین به پروژه های گازرسانی روستایی اشاره کرد و یادآور شد: عملیات گازرسانی به 18 روستای این شهرستان در دست اجراست که تا نیمه اول سال آینده 100 درصد مناطق شهری و روستایی این شهرستان از نعمت گاز خانگی برخوردار خواهند شد.

در ایام الله دهه فجر علاوه بر افتتاح گاز رسانی به دو روستای گل گل علیا و سفلی و عملیات گازرسانی به روستای نادر آباد شوهان با اعتبار 80 میلیارد ریال آغاز می شود.

وی تصریح کرد: مهمترین پروژه شهرستان موضوع انتقال آب از سد ایلام به شهرهای ارکواز ، دلگشا ، مهر و روستاهای مسیر است که در دهه فجر پروژه ایستگاه پمپاژ شماره دو اما و احداث خط انتقال برق فشار قوی این پروژه با اعتبار 79 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

مقدمات عملیات اجرایی تصفیه خانه و ایستگاه شماره3پروژه آبرسانی با اعتبار 200 میلیارد ریال نیز آماده است که در صورت مهیا شدن شرایط این بخش از پروژه آبرسانی در دهه مبارک فجر کلنگ زنی خواهد شد.

قاسمی یادآور شد: انقلاب اسلامی با اندیشه امام راحل و حمایت مردم پیروز شد لذا برنامه ها و جشن های ایام الله دهه فجر نیز باید با مشارکت پررنگ مردم برگزار شود.

فرماندار ملکشاهی با بیان اینکه اهمیت دهه فجر بر کسی پوشیده نیست، گفت: این ایام بهترین فرصت برای تبلیغ و تبیین کار‌آمدی نظام اسلامی در تمام زمینه‌ها است و به همین دلیل کمیته های ستاد دهه فجر شهرستان با بهره ‌گیری از تمام امکانات باید در این زمینه فعال باشند.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید