امروز    چهارشنبه , 01/فروردين/1397   Wednesday , 21/March/2018  - 

برخورد قانونی با قطع همکاری بیمه ها توسط مراکز خدمات درمانی ایلام

Share/Save/Bookmark

قائم مقائم وزیر بهداشت گفت: ابزار قانونی لازم برای برخورد با قطع همکاری بیمه ها توسط مراکز خدمات درمانی ایلام وجود دارد.

 

به گزارش ملکشاهی خبر، "ایرج حریرچی"، معاون وزیر بهداشت در آئین معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار کرد: با توجه به نتایج مثبت طرح تحول سلامت و محافظت مالی قابل توجه از مردم، مجلس شورای اسلامی باید منابع مالی این طرح را از بودجه های عمومی به بودجه پایدار تبدیل کند.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از خواسته های وزارت بهداشت، افزایش عوارض کالاهای آسیب رسان از جمله سیگار، غذاهای پرچرب و مواد غذایی بسیار شور و بسیار شیرین و اختصاص درآمد حاصل از آن به کاهش بیماری ها و اجرای طرح تحول سلامت است.

** ابزار قانونی لازم برای برخورد با مراکزی در این استان که با بیمه ها قطع همکاری کرده اند، وجود دارد

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه، شهر ایلام جزو معدود مناطقی در کشور است که مراکز ارائه خدمات درمانی و تشخیصی با بیمه ها قطع همکاری کرده اند، گفت: ابزار قانونی لازم برای برخورد با این مراکز وجود دارد.
حریرچی افزود: خدمات رسانی به طور طبیعی منافعی را ایجاد می کند اما اینکه در شرایط سخت کشور عده ای فقط به منافع خود فکر کنند و در خدمات رسانی دچار کاستی باشند به هیچوجه قابل قبول نیست.
وی تاکید کرد: هزینه ویزیت و سایر خدمات درمانی حتی در حد یک میلیون ریال برای بیشتر مردم این استان قابل تامین نیست و راه حل آن تقویت بخش دولتی و بیمه هاست که به صورت جد پیگیری می شود.

** مسئولیت سلامت حدود 600 هزار ایلامی و نه تنها مراجعان بر عهده مجموعه دانشگاه علوم پزشکی است

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سلامت جمعیت حدود 600 هزار نفری استان ایلام و نه فقط مراجعان به مراکز بهداشتی درمانی بر عهده مجموعه دانشگاه علوم پزشکی است.
حریرچی افزود: حتی اگر کسی بیمار است و خود اطلاع ندارد که باید به پزشک مراجعه کند وظیفه ما این است که او را آگاه کرده و دسترسی همگان به خدمات بهداشتی درمانی را فراهم کنیم.
وی یادآور شد: مسئولان و روسای دانشگاه های علوم پزشکی اداره کننده و دستور دهنده نیستند و تنها نقش راهبری را دارند و باید نیروهای موجود را به تحرک وا دارند ضمن اینکه خود باید از بقیه بیشتر کار کنند.

** 6 هدف اصلی در دولت دوازدهم در حوزه نظام سلامت در دستور کار قرار دارد

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 6 هدف در دولت دوازدهم در دستور کار قرار دارد که نخستین آن تداوم، ارتقا و نهادینه سازی طرح تحول سلامت در چارچوب برنامه ششم توسعه است.
حریرچی یاداور شد: استقرار نظام ارجاع و پزشک خانواده، تحول و نوآوری در آموزش، تامین منابع مالی پایدار، کنترل هزینه ها و متناسب سازی درآمدها از دیگر برنامه های حوزه سلامت در این دولت است.
وی تاکید کرد: هدف اصلی و نهایی نظام سلامت کشور در تمامی رده ها، ارتقا سلامت مردم است.

در این آئین دکتر کریم همتی به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام معرفی و از خدمات دکتر علی دل پیشه رئیس سابق این دانشگاه تجلیل شد.

ایرنا

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید