امروز    پنجشنبه , 03/اسفند/1396   Thursday , 22/February/2018  - 

ایجاد 240 هزار شغل با احیا و بازسازی 100 هزار واحد مسکونی در کشور

Share/Save/Bookmark

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت سال جاری ایجاد 240 هزار شغل را درغالب احیا و بازسازی 100 هزار واحد مسکونی در حوزه بافت‌های فرسوده پیش‌بینی کرده است.

خبرگزاری فارس: ایجاد 240 هزار شغل با احیا و بازسازی 100 هزار واحد مسکونی در کشور

به گزاش ملکشاهی خبر، به نقل از خانه ملت محمدرضا ملکشاهی با تأکید بر ضرورت توجه به بافت‌های فرسوده و خانه‌های کلنگی برای ساماندهی بازار مسکن، گفت: دولت سال جاری ایجاد 240 هزار شغل را پیش‌بینی کرده که این تعداد فرصت شغلی در احیا و بازسازی 100 هزار واحد مسکونی در حوزه بافت‌های فرسوده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده می‌تواند یکی از زمینه‌های تحول و رونق در حوزه مسکن باشد، افزود: اگر دولت پایبند به این برنامه باشد اتفاق خیلی خوبی در کشور رخ خواهد داد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه یکی از روش‌های رونق ساخت‌وساز در کشور توجه به ساختمان‌های کلنگی و بافت‌های فرسوده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از شهرها در کشور از زمین‌های محدود برخوردار بوده و نقشه جامع آن‌ها اجازه توسعه بیشتر نمی‌دهد به همین دلیل توجه به بافت فرسوده و ساختمان‌های قدیمی‌ساز لازم است.

وی با بیان اینکه بسیاری از ساختمان‌های قدیمی‌ساز موجود در کشور عمدتاً یک طبقه هستند، گفت: با توجه به اینکه امروز ساخت یک طبقه واحد مسکونی به‌صرفه نبوده و صرفه اقتصادی ندارد در نتیجه نوسازی این واحدها می‌تواند بسیاری از مردم را نیز خانه‌دار کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تأکید بر اینکه در چند سال اخیر خرید خانه‌های کلنگی و فرسوده برای ساخت آپارتمان‌های نوساز رونق گرفته است، تصریح کرد: با توجه به اینکه حاشیه سود در این نوع ساخت‌وسازها نیز بالا است تمایل بسیاری برای خرید این نوع ساختمان‌ها ایجاد شده است.

ملکشاهی با بیان اینکه تسهیلات مسکن بیشتر در حوزه ساخت و خرید ساختمان ارائه می‌شود، گفت: یکی از راه‌هایی که می‌توان از این تسهیلات استفاده کرد در حوزه خرید ساختمان‌های کلنگی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تأکید بر اینکه هم‌زمان با تسهیلات دهی بانک‌ها در حوزه خانه‌های قدیمی‌ساز خرید خانه برای اقشار مختلف جامعه تسهیل شده است، افزود: با توجه به اینکه برای هر طبقه‌ای که به‌جای بافت فرسوده بنا می‌شود وام مشخصی ارائه می‌شود در نتیجه متقاضیان خرید مسکن نیز راحت‌تر صاحب‌خانه می‌شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تسهیلات‌دهی در حوزه بافت‌های فرسوده به بهبود نسبی بازار مسکن منجر شده و ادامه این روند می‌تواند ساخت‌وسازهای ایمن را رقم بزند.

انتهای پیام/

افزودن نظر


آخرین اخبار