امروز    پنجشنبه , 03/اسفند/1396   Thursday , 22/February/2018  - 

کاهش وابستگی به نفت سبب افزایش درآمد سایر بخش‌ها می‌شود

Share/Save/Bookmark

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه روند درآمد‌ها بر اساس سیاست‌های اقتصادی کاهش وابستگی به نفت است، گفت: بر اساس این سیاست‌ها سالانه میزان درآمد‌ها در بخش مالیاتی، گمرکی و سایر درآمد‌های مالی افزایش پیدا می‌کند.

خبرگزاری فارس: کاهش وابستگی به نفت سبب افزایش درآمد سایر بخش‌ها می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، اسماعیل جلیلی ظهر امروز در حاشیه نشست دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان با اعضای مجمع نمایندگان که در محل سالن همایش اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار شد، اظهار کرد: راهبردهای دولت در جهت همگرایی و انسجام‌بخشی بین قوه مقننه و دولت بر اساس برنامه‌های زمان‌بندی‌شده، تعامل مردم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نهادهای مرتبط در هر وزارت خانه است.

وی گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی در جهت اهداف دولت دوازدهم در ارتباط با مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی کرده که در هر دوره زمانی مشخص در یک استان با حضور مجمع نمایندگان استان، مدیران نهادهای اقتصادی در استان، شورای بانک‌ها، گمرکات و بیمه‌ها جلساتی را تشکیل دهند.

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی بابیان اینکه یک بخش از نظام بودجه‌ای کشور مربوط به بحث واگذاری‌های مالی است، عنوان کرد: واگذاری‌های مالی در قالب اسناد خزانه و اوراق مشارکت تعریف می‌شود، در برابر برخی فعالیت‌ها به‌منظور تأمین نقدینگی تلاش می‌شود از رویکرد اوراق مشارکت استفاده شود.

وی با تأکید بر اینکه روند درآمد‌ها بر اساس سیاست‌های اقتصادی کاهش وابستگی نفت است، بیان کرد: بر اساس این سیاست‌ها سالانه میزان درآمد‌ها در بخش مالیاتی و درآمد‌های گمرکی و سایر درآمد‌های مالی افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

افزودن نظر


آخرین اخبار