امروز    پنجشنبه , 03/اسفند/1396   Thursday , 22/February/2018  - 

آموزش‌های قبل از ازدواج جدی‌تر گرفته شود

Share/Save/Bookmark

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آموزش جوانان قبل از ازدواج باید جدی‌تر گرفته شود، گفت: با آموزش مهارت‌های لازم به جوانان در آستانه ازدواج، می‌توان به نتایج خوبی مثل کاهش طلاق و افزایش نرخ ازدواج دست یافت.

خبرگزاری فارس: آموزش‌های قبل از ازدواج جدی‌تر گرفته شود

به گزارش ملکشاهی خبر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، آیت‌الله عبدالهادی حسینی‌شاهرودی در نشست توجیهی طرح آموزشی ازدواج و مهارت‌های زندگی در میان زوج‌های جوان که در تالار قلم دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد اظهار کرد: پیگیری آموزش جوانان در آستانه ازدواج باید همانند تعلیمات حجاج قبل از حج الگوگیری شود.

وی تصریح کرد: برخی کشورها با توجه به تجربه و بازخورد مسائل مربوط به زندگی مشترک، ثبت ازدواج دختران و پسران را منوط به داشتن مدارک خانه‌داری، همسرداری و فرزندداری کردند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: با آموزش مهارت‌های لازم به جوانان در آستانه ازدواج، علاوه بر یک موفقیت فرهنگی می‌توان به نتایج بسیار خوبی مثل کاهش آمار طلاق و افزایش نرخ ازدواج دست یافت.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در این نشست با بیان اینکه رویکرد دولت در تشویق به ازدواج، باروری و فرزندآوری است، گفت: آموزش و ترویج ازدواج سالم در جوانان به منظور ارتقاء شاخص‌های سلامتی لازم است و لزوم مداخلات هوشمندانه در مورد ازدواج، ایجاد فضای مثبت در مورد ازدواج، آموزش مهارت‌های زندگی به جوانان و آموزش به جوانان بعد از ازدواج ضروری است.

انتهای پیام/

افزودن نظر


آخرین اخبار