امروز    پنجشنبه , 28/دي/1396   Thursday , 18/January/2018  - 

پیام رئیس جمهو قزاقستان برای مرحله بعدی توسعه کشور نقش مهمی را ایفا می‌کند

Share/Save/Bookmark

پروفسور چینی با اشاره به پیام جدید رئیس جمهور قزاقستان گفت: این پیام برای مرحله بعدی توسعه این کشور نقش مهمی را ایفا می کند.

خبرگزاری فارس: پیام رئیس جمهو قزاقستان برای مرحله بعدی توسعه کشور نقش مهمی را ایفا می‌کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «ججاو هوی جون» پروفسور آکادمی علوم اجتماعی چین با اشاره به پیام اخیر «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان اظهار داشت: پیام اخیر رئیس جمهو قزاقستان خطاب به مردم این کشور برای مرحله بعدی توسعه این کشور خیلی مهم است زیرا این پیام ارزیابی عینی اوضاع بین المللی روز و گرایشات جهانی توسعه در قرن دیجیتال را بیان کرد.

این پروفسور چینی ادامه داد: مسائل مطرح شده در این پیام چشم‌اندازهای مهمی را برای توسعه همکاری‌ها بین قزاقستان و چین در حوزه‌های صنعت، اقتصاد، حمل و نقل، ارتباطات، کشاورزی در چارچوب پروژه «یک کمربند - یک مسیر» باز می‌کند.

وی اظهار داشت: قزاقستان در تحقق پروژه یک کمربند - یک مسیر نقش کلیدی را ایفا می‌کند و «شی جین پینگ» دبیر کل حزب کمونیست چین به توسعه همکاری‌ها با قزاقستان نگاه خاصی دارد.

هوی جون ادامه داد: چین در قزاقستان بیش از 40 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده که بزرگ‌ترین شاخص بین تمام کشورهای عضو یک کمربند، یک مسیر می‌باشد.

این کارشناس در پایان گفت: قزاقستان «اکسپو 2017» را به طور موفقیت آمیزی برگزار کرد و امسال مرکز بین الملی مالی «آستانه» در بستر واحد‌های اکسپو فعالیت خود را شروع می‌کند که در تحقق اهداف مطرح در پیام رئیس جمهور تکیه گاه مورد اطمینانی در دوره دیجیتال سازی خواهد بود.

انتهای پیام/

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید