امروز    پنجشنبه , 28/دي/1396   Thursday , 18/January/2018  - 

اندر حکایت جاده های پر پیچ و خم ملکشاهی/ شهرستانی تازه تاسیس که نیازمند توجه مسئولان است

Share/Save/Bookmark

جاده های ارتباطی شهرستان ملکشاهی به شهرستان های همسایه و مرکز استان از وضعیت نامناسب و نابسامانی برخوردارند.

ملکشاهی خبر: راه های مواصلاتی یکی از تاثیر گذارترین زیر ساخت های توسعه صنعتی و اقتصادی است و تاثیری که سرعت حمل و نقل می تواند در جابه جایی کالا ها و مسافران داشته باشد ، چشمگیر است.

کم عرض بودن جاده های شهرستان ملکشاهی و وضعیت وخیم و غیر استاندارد و نامتناسب راه های مواصلاتی با تعداد خودروهای موجود در شهرستان منجر به نارضایتی اکثر رانندگان و مردم شده است که در پیچ و خم جاده ای و دست اندازهای جاده ها ، به سوگ نشسته اند.

این در حالی است که در چند سال گذشته براي اجراي طرح هاي بهسازي و بازسازي راه هاي شهرستان اعتبارات کمی تخصیص داده شده  که لازم است دستگاه هاي مربوطه براي تامين اعتبار لازم و مناسب اين بخش مهم که وظیفه ویژه ای در رشد و توسعه اقتصادی شهرستان و شاخص های افزایش رفاه و کاهش مرگ و میر حاصل از تصادفات جاده ای و همچنین کاهش زمان سفر ، کاهش هزینه های حاصل از تصادفات جاده ای و افزایش طول عمر خودروها ، کاهش زمان سفر و تلف شدن عمر مردم در این جاده ها و کاهش مصرف سوخت راهكارهاي لازم را پيش بيني كنند.

با این اوصاف جاده های ارتباطی شهرستان ملکشاهی که در مرکز جغرافیایی استان ایلام قرار دارد، به شهرستان های همسایه و مرکز استان از وضعیت نامناسب و نابسامانی برخوردارند.

مسیر ارتباطی ملکشاهی به مهران، از چندسال پیش با تردد انبوه زائران اربعین حسینی ازمرز مهران بعنوان مسیر دوم تردد زائرین تعریف شده است و با ترافیک سنگین در مسیر ایلام مهران در زمان اربعین، مسیر ایلام-ملکشاهی -مهران بعنوان مسیر دوم تردد زائرین در کاهش بار ترافیکی استان بسیار موثر است، لذا توجه ویژه مسئولین به این مسیر ضروری است و بایستی این مسیر از اعتبارات کلی برخوردار گردد.

راه ارتباطی ملکشاهی به میمه دارای پیچهای خطرناک و کم عرض است، هرچند که از سال گذشته روکش آسفالت در بخشی از این مسیر انجام شده اما نیازمند بهسازی و تعریض می باشد.

پیچ های تند و جاده های کم عرض مسیرهای ارتباطی شهرستان ملکشاهی، سالهاست که تعریض و مرمت آن برای مردم شهرستان های  ملکشاهی ، مهران ، مردم شهر میمه و حتی شهرستان آبدانان (که بعلت کوتاه بودن و هوای مناسب مسیر آبدانان - ملکشاهی و ایلام از این مسیر استفاده می کنند) به یک رویا تبدیل شده است، رویایی که در چند سال اخیر اقداماتی اندک از سوی مسئولان برای بهسازی و مرمت آنها صورت گرفته است ولی عمق کار و مشکلات جاده فراتر از اقدامات مسئولان است.

دلیل ساده، همیشگی و دم دستی مسئولین برای عدم بهسازی و تعریض جاده ها و کندی اقدامات ، نبود و کمبود اعتبارات است و همین باعث شده مشکلات عدیده ای برای مردم بخصوص دارندگان وسیله نقلیه به وجود بیاید.

اما این پایان قصه راه دسترسی به شهرستان ملکشاهی نیست چرا که راه ارتباطی این شهرستان به مرکز استان که وضعیتی به مراتب بهتر از دیگر مسیر ها دارد و در سال های اخیر اقداماتی در جهت مرمت ، بهسازی و ایمن سازی در آن صورت گرفته است ، یک مسیر پر پیچ و خم و خطرناک است و این مسیر باعث شده خیلی از مردم شهرستان ملکشاهی شاهد از دست دادن عزیزان خود در این مسیر باشد.

امیدواریم مسئولین استان و شهرستان توجهشان پیش و بیش از هر چیزی معطوف به این حوزه باشد که قطعا یکی از مهمترین محورهای نجات ملکشاهی و رونق سرمایه گذاری همین حوزه راه است.

انتهای پیام/س

نظرات 

 
0 # شهروندد ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۴
کو چشم بینا و گوش شنوا
پاسخ
 

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید