امروز    پنجشنبه , 28/دي/1396   Thursday , 18/January/2018  - 

پیشرفت 45 درصدی سامانه گرمسیری در ایلام/ تکمیل پروژه در شهریور سال آینده

Share/Save/Bookmark
معاون امور آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: اجرای پروژه انتقال آب در استان ایلام هم اکنون 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش بینی می شود تا شهریور سال آینده تحویل مردم شود.

به گزارش ملکشاهی خبر، به نقل از ايلام بيدار ،"علی مراد اکبری" معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از روند اجرای سامانه گرمسیری در محدوده شهرستان دهلران اظهار کرد: اجرای این پروژه انتقال آب در استان ایلام هم اکنون 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با دو هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار بر اساس برنامه و زمانبندی در حال اجراست.

وی با ذکر اینکه30 هزار هکتار اراضی استان ایلام تحت پوشش سامانه گرمسیری قرار می گیرد افزود: 15 هزار هکتار از این میزان اراضی در محدوده دهلران واقع هستند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب و خاک بیشتر اراضی آبخور سامانه گرمسیری را دیم و در راستای توسعه دانست و ابراز امیدواری کرد: با انتقال آب توسط وزارت نیرو این پروژه در شهریور سال آینده تحویل مردم شود.
وی گفت: این پروژه باعث تحول در کشاورزی منطقه وافزایش تولید و اشتغال می شود و انتظار می رود اجرای سامانه گرمسیری اقتصاد، تولید زراعی و معیشت اهالی مهران و دهلران را متحول کند.
طرح کلان سامانه گرمسیری مبنی بر انتقال اب از استان های همجوار به مناطق مرزی استان های ایلام وکرمانشاه است که سهم ایلام از تخصیص آب آن 400 میلیون متر مکعب اعلام شده است.

انتهای پیام

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید