امروز    شنبه , 24/آذر/1397   Saturday , 15/December/2018  - 

فرار روبه جلو اصلاح طلبان با عبور از روحانی

Share/Save/Bookmark

فاصله گیری اصلاح طلبان از دولت و عبور از روحانی نوعی فرار روبه جلو در راستای سرپوش گذاشتن به شکست های پی درپی است.

 

ملکشاهی خبر: این روزها اگر نگاهی به رسانه های اصلاح طلبان و روزنامه های آنها بیاندازیم، به نوعی تلاش در جهت فاصله گیری آرام از روحانی و جداشدن جهانگیری از بدنه دولت را مشاهده می کنیم.

اصلاح طلبان که به نوعی سردرگمی سیاسی دچار شده اند در تلاش اند که با فاصله گرفتن از دولت، خود را از نقد جامعه برهانند و از مسئولیت پذیری سیاسی کنونی با توجه به اوضاع اقتصادی و دیگر ابعاد قابل نقد دولت دوازدهم شانه خالی کنند.

مردم به خوبی می توانند قضاوتی عادلانه  و منصفانه از عملکرد دولت دوازدهم که عمیقا مورد حمایت اصلاح طلبان بوده و هم قدرت و توان تبلیغی در ایام انتخابات در راستای حمایت از روحانی هزینه شده، داشته باشند.

غالب بدنه و تفکر دولت آقای روحانی هم اصلاح طلبی است، شعار هایی مثل تنش زدایی با جهان، اقتصاد سرمایه دارانه، مذاکره و ... همه و همه شعارها و عملکردی شبیه دولت اصلاحات بوده و همه ابعاد ضعف و قوت این دولت نیز در افکارعمومی آگاه و بیدار ایرانیان، به پای اندیشه اصلاح طلبی نوشته خواهد شد.

اصلاح طلبان لابد به این نتیجه رسیده اند که دولت دوازدهم نتوانسته به تحقق شعارهای اصلاح طلبانه جامه عمل بپوشاند ولی واقعیت این است که عملکرد کنونی دولت جز پیاده سازی ایده های اصلاح طلبان نبوده است.

اگر نگاهی به بودجه 97 بیاندازیم، جدیت دولت در راستای حذف شماری از یارانه بگیران دقیقا پیاده سازی تفکرات نئولیبرالیستی است که از قضا مورد حمایت جریان کارگزاران و تکنوکرات هاست، کارگزارانی که این روزها به جریان اصلی و تاثیرگذارترین حزب مدعی اصلاح طلبی تبدیل شده است.

آنچه خواست ملت انقلابی ایران است و آنچه که خواست امام راحل و رهبر عزیز انقلاب اسلامی است، حرکت جامعه به سوی عدالت اسلامی و تحقق تمدن نوین ایرانی اسلامی است، حمایت از مستضعفین و محرومان، توجه به اقتصاد درون زا و مقاومتی، ترویج و دفاع از ارزشهای انقلاب و اسلامی و دفاع جانانه از جبهه مقاومت در برابر استکبار.

امروز اصلاح طلبان نمی توانند از عملکرد دولت دوازدهم شانه خالی کنند، اتفاقا آقای روحانی بسیار اصلاح طلبان را تکریم کرده است، نفوذ اصلاح طلبان در بدنه دولت و حتی مجلس کاملا ملموس است، لذا ناظران آگاه و مردم هوشیار ایران اسلامی به خوبی می دانند که این بازی های سیاسی با چه اهدافی صورت می گیرد.

فاصله گیری اصلاح طلبان از دولت نوعی فرار روبه جلو در راستای سرپوش گذاشتن به شکست های پی درپی است، مردم نیز عملکرد آنان را در مجلس و دولت به خوبی دیدند. لذا آنچه مهم است، رفتار صادقانه با ملت و پاسخگویی در برابر مردم است.

آیا اصلاح طلبان شهامت پاسخگویی به افکار عمومی و هواداران شان را دارند؟

باید به انتظار نشست و رفتار سیاسی اصلاح طلبان را در روزها و ماههای آتی نظاره گر بود.

توفیقات روزافزون مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای خدمات رسانی به مردم ولایتمدار و انقلابی ایران اسلامی را از خداوند حکیم و متعال خواستاریم.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید