امروز    سه شنبه , 26/دي/1396   Tuesday , 16/January/2018  - 

مشکلات اقتصادی به دلیل سیاست‌زدگی در تصمیمات است/ بودجه عمرانی با منابع بخش خصوصی اهرم می‌شود

Share/Save/Bookmark

معاون امور اقتصادی رئیس جمهور گفت: علت بسیاری از مشکلات اقتصادی سیاست‌زدگی امور است. در دولت دوازدهم گرایش به تحقیق در فرایند تصمیم‌گیری و تصمیم سازی ارتقا یافته است.

خبرگزاری فارس: مشکلات اقتصادی به دلیل سیاست‌زدگی در تصمیمات است/ بودجه عمرانی با منابع بخش خصوصی اهرم می‌شود

به گزارش ملکشاهی خبر، محمد نهاوندیان معاون امور اقتصادی رئیس جمهور در اختتامیه دومین کنفرانس اقتصاد ایران ضمن پرداختن به مباحثی مانند پژوهش و نقش آن در تصمیم‌گیری یا تصمیم‌سازی‌ها اظهار داشت: گاهی اوقات اقتصاددانان مورد تعریض قرار می‌‌گیرند که چرا این مشکلات وجود دارد، مگر راهکارهایی که ارائه داده‌اند، به آنها عمل شده است که حالا آنها مورد سؤال قرار گیرند. برخی مشکلات ناشی از تصمیم‌گریزی بوده است.

وی با تقسیم‌بندی مشکلات اقتصادی ضمن برشمردن شقوق آن تصریح کرد: گاهی تصمیمات غلط بر مبنای جهل بوده است و گاهی نیز تئوری‌ها درست بوده، اما نسخه عملی غلط بوده است، یعنی در تشخیص علائم بالینی پدیده نادرست عمل شده است.

معاون امور اقتصادی رئیس جمهور با تأکید براینکه داوری شتاب‌زده به رشد دانش و سیاست‌گذاری اقتصادی کمک نمی‌کند، یادآور شد: باید پژوهش و اجرا ساماندهی شود. اقتصاددان خوب کم نداریم و باید قدر آنها را دانست.

نهاوندیان یادآور شد: علت بسیاری از مشکلات اقتصادی سیاست‌زدگی امور است. در دولت دوازدهم یک نقطه که می‌توان با اتقان گفت، گرایش به تحقیق در فرایندهای تصمیم‌گیری و تصمیم سازی ارتقا یافته است.

وی افزود: گاهی احساس کفایت می‌شود و گاهی نیز به دلیل فوریت و ملاحظات تصمیم‌گیری می‌شود. باید موضوع تحقیق در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها ادامه یافته و ارتقا یابد.

معاون امور اقتصادی رئیس جمهور در مورد مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های عمرانی گفت: یکی از رویکردهای مهم دولت اهرم کردن منابع عمرانی در لایحه بودجه است و در تبصره 14 برای مشارکت بخش خصوصی پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید