امروز    سه شنبه , 01/اسفند/1396   Tuesday , 20/February/2018  - 

توسعه صنعت مرغداری در ملکشاهی نیازمند احداث کشتارگاه صنعتی است

Share/Save/Bookmark

تکمیل زنجیره تولید صنعت مرغداری در شهرستان ملکشاهی نیازمند ایجاد کشتارگاه صنعتی، ورود بخش خصوصی و سرمایه گذار است.

 

به گزارش ملکشاهی خبر، تنها صنعت فعال ملکشاهی که سهم قابل توجهی در اقتصاد ، اشتغال و درآمد عمومی مردم دارد، کشاورزی بویژه مرغداری است که نیازمند توجه و حمایت بیشتر است.

41 واحد مرغداری فعال این شهرستان علاوه بر زمینه اشتغالزایی برای بیش از 500 نفر با تولید سالانه هفت هزار تن گوشت مرغ سهم قابل توجهی در گردش اقتصادی این شهرستان دارد.

یکی از مشکلات عمده این صنعت در ملکشاهی عدم تکمیل زنجیره تولید از جمله کشتارگاه صنعتی و بازار مصرف پایدار است که باعث ایجاد خساراتی به مرغداران می شود.

در راستای مشکلات صنعت مرغ در شهرستان ملکشاهی، جلسه بررسی مشکلات و موانع مرغداران و صاحبان صنعت مرغداری شهرستان ملکشاهی با حضور نماینده مردم استان در مجلس، مدیرکل جهادکشاورزی و مدیرکل بانک کشاورزی استان در محل فرمانداری ملکشاهی برگزار شد.

"یدالله سجادی فر"؛ رئیس اتحادیه مرغداران شهرستان ملکشاهی، عمده مشکلات این صنعت مهم شهرستان را تکمیل نبودن زنجیره تولید و دسترسی نداشتن به بازار مناسب عوان کرد و گفت: در طول سنوات گذشته نبود فروش مناسب باعث ایجاد خسارات مالی به مرغداران شد که همین عامل معوقات بانکی و مشکلات متعاقب آن را برای فعالان این حوزه به دنبال داشت.

وی اظهار کرد: در شرایط کنونی و برای ادامه فعالیت 41 واحد مرغداری نیازمند حمایت مدیریت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی استان به منظور تقسیط بدهی های بانکی و تسهیلات مناسب سرمایه در گردش هستیم.

فرماندار ملکشاهی در این نشست ضمن اعلام هر گونه همکاری با مرغداران گفت: از سال گذشته تاکنون تلاش هایی برای متقاعد کردن سرمایه گذار بخش خصوصی برای احداث کشتارگاه صنعتی داشته ایم و در این راستا اقداماتی صورت گرفته است.

اسد قاسمی اظهار کرد: سیاست دولت حمایت از هر گونه سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه کشاورزی و صنعت دام و طیور است و مسئولان مرتبط در حوزه جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی نیز بطور قطع در این راستا اقدام خواهند کرد.

وی تاکید کرد: یکی از پتانسیل های مهم استان ایلام و شهرستان ملکشاهی نزدیک بودن به مرز عراق و بازار 17 میلیونی این کشور همسایه است که باید بسترهای صادرات به این کشور فراهم شود.
فرماندار ملکشاهی بر تولید کیفی تر گوشت تاکید کرد و یادآور شد: باید به سمت تولید با کیفیت و بسته بندی مناسب حرکت کنیم تا قدرت رقابت را در سطح فرا ملی نیز داشته باشیم.

"سلام امینی"؛ نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در نشست با مرغداران ملکشاهی ضمن اعلام حمایت مجلس از صنعت مرغداری استان ایلام گفت: با دستگاههای متولی از جمله جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی رایزنی های جهت حمایت بیشتر مرغداران صورت گرفته است که امیدواریم عملیاتی شود.

وی اظهار کرد: تکمیل زنجیره تولید صنعت مرغداری در شهرستان و استان از جمله ایجاد کشتارگاه صنعتی نیازمند ورود بخش خصوصی و سرمایه گذار است و ما به سهم خود از سرمایه گذاران حمایت خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: با استاندار و مسئولان ارشد کشوری برای فراهم شدن امکان استفاده از بازار کشور عراق رایزنی هایی از طریق مجلس شورای اسلامی صورت خواهد گرفت که البته لازمه این کار کیفی شدن هر چه بیشتر تولید مرغ است.

شهرستان ملکشاهی با دارا بودن 41 واحد مرغداری فعال، سالانه با تولید هفت هزار تن گوشت مرغ علاوه بر مصرف شهرستان سهم قابل توجهی در بازار مصرف استان ایلام و حتی استان های همجوار دارد.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار