امروز    چهارشنبه , 01/فروردين/1397   Wednesday , 21/March/2018  - 

کشت مکانیزه حبوبات در ملکشاهی آغاز شد

Share/Save/Bookmark

مدیر جهاد کشاورزی ملکشاهی گفت: برای اولین بار کشت حبوبات پاییزه به شکل مکانیزه در سطح 500 هکتار از اراضی ملکشاهی به وسیله دستگاه عمیق کار اجرا شد.

به گزارش ملکشاهی خبر، "حیدر علی حسینی"؛ مدیرجهادکشاورزی شهرستان ملکشاهی گفت: موفقیت در کشت مکانیزه حبوبات و ادامه و استقبال کشاورزان از آن، باعث افزایش 2 تا سه برابری تولید و حفاظت بیشتر از خاک خواهد شد.

وی اظهار کرد: با‌ تسهیل در امر زراعت نخود و عدس از طریق کشت مکانیزه این محصولات، تمایل کشاورزان برای پایبندی به تناوب زراعی هم بیشتر می شود.

مدیر جهاد کشاورزی ملکشاهی با یادآوری اینکه، کشت حبوبات و بویژه نخود برای قرار گرفتن در تناوب زراعی با گندم، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: رعایت تناوب کشت از عوامل مهم حفظ توانایی های خاک و جلوگیری از بروز بسیاری از آفات و بیماری های زراعی است.

علی حسینی اضافه کرد: سال گذشته قریب به 300 تن حبوبات از مزارع این شهرستان برداشت شد که امیدورایم با کشت مکانیزه این عدد 2 برابر شود.

از مجموع 22 هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی آبی و دیم شهرستان ملکشاهی 20 هزار هکتار به کشت گندم و جو ، 500 هکتار به کشت حبوبات، 750 هکتار باغات میوه و 100 هکتار به کشت صیفی جات اختصاص دارد.

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید