امروز    شنبه , 24/آذر/1397   Saturday , 15/December/2018  - 

هفته وحدت فرصتی برای تقویت همبستگی جامعه اسلامی

Share/Save/Bookmark

هفته وحدت بهترین فرصت برای تقویت همبستگی مسلمین در برابر تفرقه افکنی‌های دشمنان اسلام است.

 

ملکشاهی خبر:: فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالگرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد صلى الله علیه و آله بنا بر روایات موجود در شیعه است ، از سوی امام خمینی ره ، به عنوان هفته وحدت نامکَذاری شده است .

به دلیل این که دین اسلام دین کامل و تحریف نشده یکتاپرستی است  و برای حفظ وحدت میان اهل سنت وشیعه که در زادروز رسول ا… اتفاق نظرندارندو  همچنین  برای این که قرآن کتابی است آسمانی و جامع که برای راهنمایی همه بشریت نازل شده،  این هفته  ،هفته وحدت نامیده  شده است.

در این راستا سازمانی رسمی با نام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی رسماً در حال فعالیت است و هر ساله در تهران و در هفته وحدت کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی را برگزار، و علمای بزرگ را از کشورهای مختلف دور هم جمع می‌کند، که همواره از رهبر ایران تا همه مسولین تأکید دارند که وحدت میان مسلمانان باید ایجاد و عوامل تفرقه خشکانده شود. با توجه به تفرقه افکنی‌های دشمنان اسلام در میان مسلمین، وحدت اسلامی مورد تأکید علمای سنی و شیعه قرار دارد.

هفته وحدت بهترین فرصت برای تقویت همبستگی جامعه اسلامی است. پیام هفته وحدت این است که مسلمانان همه با هم برادراند و در سایه دستورات پیامبر خدا(ص) و عترت پاک آن حضرت، مجال از تفرقه افکنیِ بیگانگان بگیرند.

امام خمینی می فرمایند:از جمله وظایف در این اجتماع عظیم، دعوت مردم و جوامع اسلامی به وحدت کلمه و رفع اختلافات بین طبقات مسلمین است که خطبا، گویندگان و نویسندگان در این امر حیاتی اقدام نمایند و کوشش کنند در به وجود آوردن جبهه مستضعفین که با وحدت جبهه و وحدت کلمه و شعار «لا اله الاّ اللّه»، از تحت اسارت قدرت های شیطانی، و اجانب و استعمارگران و استثمارگران بیرون آیند و با اخوت اسلامی بر مشکلات غلبه پیدا کنند.
مقام معظم رهبری  در این باره می فرمایند: حرف ما در هفته‌ی‌ وحدت و به‌ عنوان‌ پیام‌ وحدت این‌ است‌ که‌ مسلمانان‌ بیایند با هم‌ متحد بشوند و با یکدیگر دشمنی‌ نکنند محور هم‌ کتاب‌ خدا و سنت‌ نبی‌اکرم‌ (ص‌) و شریعت‌ اسلامی‌ باشد.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید