امروز    جمعه , 23/آذر/1397   Friday , 14/December/2018  - 

پیام هفته وحدت، برادری مسلمانان است

Share/Save/Bookmark

هفته وحدت بهترین فرصت برای تقویت همبستگی مسلمین در برابر تفرقه افکنی‌های دشمنان اسلام است.

ملکشاهی خبر:: فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالگرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد صلى الله علیه و آله بنا بر روایات موجود در شیعه است ، از سوی امام خمینی ره ، به عنوان هفته وحدت نامکَذاری شده است .

نامگذاری این هفته به هفته وحدت به این دلیل است که دین اسلام دین کامل و تحریف نشده یکتاپرستی است وبرای حفظ وحدت میان اهل سنت وشیعه که در زادروز رسول الله اتفاق نظرندارند و همچنین  برای این که قرآن کتابی است آسمانی و جامع که برای راهنمایی همه بشریت نازل شده است.

در این راستا سازمانی رسمی با نام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی رسماً در حال فعالیت است و هر ساله در تهران و در هفته وحدت کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی را برگزار، و علمای بزرگ را از کشورهای مختلف دور هم جمع می‌کند، که همواره از رهبر ایران تا همه مسولین تأکید دارند که وحدت میان مسلمانان باید ایجاد و عوامل تفرقه خشکانده شود. با توجه به تفرقه افکنی‌های دشمنان اسلام در میان مسلمین، وحدت اسلامی مورد تأکید علمای سنی و شیعه قرار دارد.

هفته وحدت بهترین فرصت برای تقویت همبستگی جامعه اسلامی است.

پیام هفته وحدت این است که مسلمانان همه با هم برادراند و در سایه دستورات پیامبر خدا(ص) و عترت پاک آن حضرت، مجال از تفرقه افکنیِ بیگانگان بگیرند.

امام خمینی می فرمایند: از جمله وظایف در این اجتماع عظیم، دعوت مردم و جوامع اسلامی به وحدت کلمه و رفع اختلافات بین طبقات مسلمین است که خطبا، گویندگان و نویسندگان در این امر حیاتی اقدام نمایند و کوشش کنند در به وجود آوردن جبهه مستضعفین که با وحدت جبهه و وحدت کلمه و شعار «لا اله الاّ اللّه»، از تحت اسارت قدرت های شیطانی، و اجانب و استعمارگران و استثمارگران بیرون آیند و با اخوت اسلامی بر مشکلات غلبه پیدا کنند.
مقام معظم رهبری  در این باره می فرمایند: حرف ما در هفته‌ی‌ وحدت و به‌ عنوان‌ پیام‌ وحدت این‌ است‌ که‌ مسلمانان‌ بیایند با هم‌ متحد بشوند و با یکدیگر دشمنی‌ نکنند محور هم‌ کتاب‌ خدا و سنت‌ نبی‌اکرم‌ (ص‌) و شریعت‌ اسلامی‌ باشد.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید