امروز    چهارشنبه , 01/فروردين/1397   Wednesday , 21/March/2018  - 

همایش مجمع بسیج ملکشاهی با موضوع بررسی آب شرب شهرستان برگزار شد

Share/Save/Bookmark

به مناسبت هفته بسیج، همایش مجمع بسیج شهرستان ملکشاهی با موضوع بررسی آب شرب شهرستان برگزار شد.

به گزارش ملکشاهی خبر، به مناسبت هفته بسیج، همایش مجمع بسیج شهرستان ملکشاهی با موضوع بررسی آب شرب شهرستان برگزار شد.

در این جلسه که با حضور معاون فنی و توسعه آب و فاضلاب استان ایلام در سالن آمفی تئاتر ملکشاهی برگزار گردید، در خصوص مشکلات آب شرب شهرستان ملکشاهی و ضرورت تسریع در آبرسانی از سد چم گردلان به ملکشاهی بحث و تبادل نظر شد.

"علی میرزایی"؛ جانشین سپاه ناحیه ملکشاهی در این همایش گفت: مردم ملکشاهی ثابت کردند که مرزدارانی غیور هستند و در هشت سال دفاع مقدس ایثار و رشادت خود را به اثبات رساندند و در چند سال اخیر نیز با نوکری زائرین اباعبدالله الحسین(ع) ولایتمداری خود را ثابت کردند.

وی اظهار کرد: مشکل آب شرب در سطح شهرستان ملکشاهی، مشکلی جدی است.

میرزایی افزود: ضروری است که مسئولین برای رفع مشکل آب شرب شهرستان ملکشاهی تلاش نمایند.

"امیر عطابیگی"؛ رئیس مجمع عالی بسیج شهرستان ملکشاهی در این همایش گفت: مجمع عالی بسیج شهرستان ملکشاهی خواسته های بحق و مطالبه مردمی در جامعهرا بررسی و مطرح می نماید.

وی اظهار کرد: خواسته کنونی مردم ملکشاهی درخصوص رفع مشکل آب شرب شهرستان است.

عطابیگی افزود: مشکلات آب شرب، هزینه های زیادی را متحمل مردم شهرستان می کند.

"حجت الاسلام تاری"؛ مسئول کارگروه سلامت مجمع بسیج شهرستان گفت: حدود 60 درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است، لذا آب باید سالم باشد و گرنه مشکلاتی را پدید می آورد

وی اظهار کرد: آب به دوصورت لوله کشی و آب چشمه به دست ما می رسد، آب چشمه دارای نیترات است و آب لوله کشی نیز کولر زنی می شود.

تاری افزود: نظر طب سنتی و بالینی بر این است که هر شخص روزانه فقط هشت لیوان آب بایستی مصرف کند. روزانه 40 بار آب از کلیه عبور می کند و سم زدایی می شود.

معاون فنی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در این همایش گفت: ناظر قانونی کیفیت آب شرب، علوم پزشکی و مرکز بهداشت می باشد.

وی اظهار کرد: آب چشمه یک آب خام است و بدون کولر احتمال ایجاد بیماریهای گوارشی وجود دارد، کولر با بیماریهای داخل آب مبارزه می کند.

محمدقاسمی افزود: ملکشاهی از لحاظ آب زیرزمینی کم بضاعت است و بحث آبرسانی از سد چم گردلان مطرح و مطالعه گردیده، تخصیص و مجوز برداشت گرفته شده و کار اجرایی طرح از سال 91 شروع شده است.

معاون فنی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان ایلام: پروژه آبرسانی از سد چم گردلان به ملکشاهی حدود 24.5 کیلومتر خط انتقال و دارای سه ایستگاه پمپاژ می باشد.

وی تصریح کرد: احداث 9 هزار مترمکعب مخزن زمینی بتونی در مسیر خط انتقال آب شرب از سد چم گردلان به ملکشاهی نیاز است.

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید