امروز    جمعه , 03/فروردين/1397   Friday , 23/March/2018  - 

توجه ویژه به مشکلات ملکشاهی، ضرورتی انکارناپذیر است

Share/Save/Bookmark

شهرستان ملکشاهی هنوز با موانع و مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند و توجه ویژه به مشکلات این شهرستان از سوی مسئولین، ضروری است.

اختصاصی ملکشاهی خبر: شهرستان ملکشاهی که چندسالی است عنوان شهرستان را یدک می کشد، همچون طفلی نوپا در میان خیلی عظیم از موانع و مشکلات دست وپا می زندو برای پیشرفت دست این شهرستان به هیچ جایی بند نیست.

با وجود قابلیت ها و استعدادهای متنوع، این شهرستان هنوز با تدابیر ضعیف مسئولان استانی و شهرستانی در راه رشد اقتصادی، صنعتی و...  عقب مانده و نیازمندیهای آن به حدی است که مهاجرت از آن به یک رویه عادی تبدیل گشته است.

ساکنان جویای کار این شهرستان به دنبال کسب و کار به شهرهای صنعتی و بنادر تجاری روی می آورند و اغلب دارای مشاغل کاذب و مشاغل با درآمد خیلی پایین هستند.

صنعت در این شهرستان بی معنی مانده است و سرمایه گذاری برای ایجاد کارخانه صنعتی و تولیدی در منطقه امکان پذیر نبوده و به حمایت کلان نیاز دارد.

کارگاههای زودبازده و کارآفرینی های شاخص  در سطح منطقه وجود ندارد یا در حد خیلی ضعیف هستند و سرمایه لازم برای گسترش در اختیار ندارند.

بخش عشایری و تولیدات دامی شهرستان طی چند سال اخیر با کاهش مواجه شده و جمعیت عشایر نیز کمتر شده است.

روستاهای منطقه به دلیل کم آبی در بخش کشاورزی تولید چشمگیری ندارند و پروژه های متعدد آبرسانی به مزارع برای آنها مقدور نیست و درمجموع کشاورزی به شیوه دیمی و سنتی، درآمدرایی چندانی ندارد.

صنایع دستی شهرستان به حمایت و توسعه بیشتر نیازمند است.

درمجموع نگاه مسئولین به شهرستان و تدبیر آنها برای رفع موانع درحدی نیست که به امید منتهی شود و تدبیری که لازم است برای پیشرفت شهرستان صورت گیرد در لابه لای مسائل جانبی به فراموشی سپرده می شود.

تسهیلات بانکی برای ایجاد شغل و تولید بسیار اندک بوده یا در راههایی غیر از اشتغال و تولید صرف می شود.

امکانات زیرساختی شهرستان هنوز در حد بخش و شاید کمتر از آن می باشد و مسئولین استانی صرفا از برخی از نیازمندیها در بازدید و گزارش و مطالبه مردم مطلع هستند.

عمران و آبادانی در شهرستان ملکشاهی روندی لاک پشتی دارد.

بخش درمان از لحاظ زیرساختی و پزشک متخصص درحد شهرستان نیست، آب لوله کشی در شهرستان غیرقابل استفاده برای آشامیدن است.

روند توسعه راههای ارتباطی شهرستان به کندی صورت می گیرد و مردم شهرستان از راههای ارتباطی کم عرض و پرپیچ وخم رنج می برند.

زیرساختهای ورزشی، فضای سبز و کتابخانه در شهرستان بسیار کم است.

میدان میوه فروشی و تره بار در شهرستان وجود ندارد و میوه فروشی های سطح شهر نیز ساماندهی نشده اند.

خلاصه اینکه فرمانداران، مسئولین و نماینده های زیادی تغییر کرده اند ولی چهره شهرستان ملکشاهی هنوز تغییر نکرده است و نشاطی بر رخ آن ننشسته است.

در سایه همین بی مهری ها به شهرستان ملکشاهی، استعدادها، قابلیتها، و ظرفیتهای شهرستان نیز به دست فراموشی سپره شده اند.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید