امروز    دوشنبه , 30/بهمن/1396   Monday , 19/February/2018  - 

سامانه ابلاغ الکترونیک یک تحول عظیم و بنیادین در دستگاه قضایی است

Share/Save/Bookmark

کارشناس فناوری اطلاعات دادگستری ملکشاهی گفت: سامانه ابلاغ الکترونیک یک انقلاب در ابلاغ و یک تحول عظیم و بنیادین در دستگاه قضایی محسوب می شود.

 

نوید دولتیاری کارشناس فناوری اطلاعات دادگستری ملکشاهی در گفتگو با ملکشاهی خبر، گفت: به موجب ماده 175 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 1392، قوه قضائیه مکلف است اوراق قضایی را با استفاده از سامانه های الکترونیکی  ابلاغ نماید.

وی اظهار کرد: سامانه ابلاغ الکترونیک یک انقلاب در ابلاغ و یک تحول عظیم و بنیادین در دستگاه قضایی محسوب می شود.

دولتیاری افزود: با توجه به اینکه در طراحی سامانه ابلاغ، مواردی که در ابلاغ سنتی وجود دارد بررسی و رفع شده، از این رو از این سامانه بعنوان یک انقلاب یاد می شود.

کارشناس فناوری اطلاعات دادگستری ملکشاهی؛ خدمات رسانی آسان و بهتر به مردم، افزایش سرعت و دقت و شفافیت در روند پرونده ها، احترام به حریم خصوصی افراد، کاهش لغزش های احتمالی، کاهش زمان رسیدگی در  پرونده ها واطمینان از دریافت صحیح ابلاغیه را از مزایای سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی عنوان کرد.

وی تصریح کرد:همشهریان گرامی بایست در دو مرحله پیش ثبت نام و‌ ثبت نام نهایی  جهت استفاده از  سامانه ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی اقدام نمایند که پیش ثبت نام در منزل، کافی نت و یا دفاتر خدمات قضایی از طریق سایت Eblagh.adliran.ir صورت می پذیرد و مرحله دوم احراز هویت و تحویل رمز شخصی است که در دادگستری انجام می گیرد.

دولتیاری یادآور شد: درصورتی که ابلاغیه وقت رسیدگی و دادنامه و... از طرف دادگستری صادر شود، شخص بایستی به کارتابل خود مراجعه و ابلاغیه ها را مشاهده نماید و عواقب قانونی عدم مشاهده ابلاغ برعهده شخص می باشد.

کارشناس فناوری اطلاعات دادگستری ملکشاهی گفت: ارسال پیامک صرفا جهت اطلاع رسانی است و تاریخ قانونی ابلاغ، زمان درج ابلاغ در سامانه است و زمان مشاهده ابلاغ تاثیری در تاریخ ابلاغ ندارد.

وی با اشاره به مشکلات سامانه ابلاغ الکترونیک گفت: شهرستان ملکشاهی بستر قوی در ارتباطات مخابراتی ندارد و قطعی خطوط اینرنت و عدم وجود کافی نت در روستاها و برخی نقاط شهر و همچنین عدم دسترسی برخی از طرفین پرونده ها به اینترنت از مشکلات ابلاغ الکترونیکی در شهرستان می باشد.

دولتیاری اذعان کرد: رمز شخصی که از طریق این مرجع در اختیار اشخاص گذاشته می شود در سامانه قابل تغییر است و جهت استفاده از سامانه مذکور می بایستی از مرورگرهای گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس و نسخه بروز شده آنها استفاده شود.

کارشناس فناوری اطلاعات دادگستری ملکشاهی از کلیه شهروندان خواست که در سامانه ابلاغ اکترونیک ثبت نام نمایند و جهت تکمیل ثبت نام به دادگستری مراجعه کنند.

وی در پایان گفت: در آینده نزدیک نسخه موبایل این سامانه انتشار می یابد که از طریق مطبوعات و رسانه های مجازی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار