امروز    دوشنبه , 30/بهمن/1396   Monday , 19/February/2018  - 

منطقه جنگلی صوفی کبیرکوه بعد از دو روز همچنان می سوزد/عدم جدیت مدیریت بحران استان در مهار آتش سوزی

Share/Save/Bookmark

با گذشت دو روز از آغاز آتش سوزی در جنگل های منطقه صوفی کبیرکوه واقع در شهرستان ملکشاهی این حریق خاموش نشده است.

 

به گزارش ملکشاهی خبر، با گذشت دو روز از آغاز آتش سوزی در جنگل های منطقه صوفی کبیرکوه واقع در شهرستان ملکشاهی این حریق خاموش نشده است.

تمامی امکانات امدادی و نیروهای بسیج، سپاه و یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان ملکشاهی برای اطفاء حریق بسبج شده اند ولی به دلیل کوهستانی بودن و صعب العبور بودن منطقه و وزش باد شدید با وجود آنکه چند بار این حریق خاموش شده ولی دوباره شعله ور شده است.

فرماندار ملکشاهی امروز در جلسه ستاد بحران شهرستان خواستار اعزام بالگرد به این منطقه شد.

اسد قاسمی با اشاره به اینکه پیگیر حضور بالگرد اطفای حریق در منطقه هستیم، گفت: لزوم حضور بالگرد با توجه به صعب العبور بودن منطقه ضروری است.

آتش سوزی منطقه صوفی کبیرکوه واقع در شهرستان ملکشاهی از روز دوشنبه آغاز شده و علی رغم مهار این آتش سوزی به علت گستردگی دامنه آتش سوزی و وزش باد شدید این آتش سوزی دوباره شعله ور می شود و همچنان ادامه دارد.

آنچه در این بحران موجب نارضایتی مردم است، عدم توجه و جدیت مسئولین بحران در مهار این آتش سوزی است به طوری که تاکنون هیچ اقدامی از سوی مدیریت بحران و منابع طبیعی استان و سایر نهادهای مرتبط در استان برای مهار این آتش سوزی صورت نگرفته و عملیات اطفاء حریق فقط توسط نیروها و امکانات شهرستان انجام می گیرد.

افزودن نظر


آخرین اخبار