امروز    دوشنبه , 30/بهمن/1396   Monday , 19/February/2018  - 

همزیستی اقوام مختلف نشان از وفاق و همدلی مردم استان ایلام است

Share/Save/Bookmark

معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام گفت: همزیستی مسالمت آمیز چهار قوم بزرگ کرد ، لر ، عرب و لک در استان نشان از وفاق، همدلی و وحدت مردم استان ایلام است.

 

به گزارش ملکشاهی خبر، حسین کلانتری"؛ معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام در همایش معتمدین پلیس در ملکشاهی گفت: مردمان استان ایلام دارای فرهنگ اصیل ایلی و عشایری هستند که در این جامعه معتمدین ، بزرگان و ریش سفیدان از جایگاه و نفوذ و منزلت اجتماعی خاصی برخوردار بوده اند.

وی اظهار کرد: بزرگان و ریش سفیدان به عنوان معتمد مردم همیشه منشأ خیر و برکت ، صلح ، سازش ، امنیت و آرامش بوده و هستند.

کلانتری افزود:  امروز به واسطه همکاری ، همراهی ، مشارکت مردم و معتمدین و رابطه تنگاتنگ و صمیمانه پلیس و مردم شاهد امنیت پایدار و باثباتی در سطح استان علی رغم ساختار ایلی و طایفه ای هستیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری یادآور شد: اقوام و ایلات استان ایلام به عنوان مرزداران غیور این سرزمین در طول تاریخ بویژه در دوران دفاع مقدس با وحدت ، همدلی و اتحاد سپر مستحکم و نفوذ ناپذیری در مقابل دشمنان تشکیل دادند و جانانه از دیار و سرزمین ایران زمین دفاع کردند.

وی به فرا رسیدن کنگره عظیم اربعین نیز اشاره کرد و گفت: به برکت امام حسین(ع) و زائرین حرم ایشان امروز استان ایلام و مرز مهران در سراسر کشور به عنوان مسیری امن مورد استقبال آحاد مردم کشور اسلامی قرار گرفته است که باید خداوند منان را سپاس گذار بود.

همایش معتمدین پلیس به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور سران ایلات و طوایف شهرستان های مختلف استان در سالن آمفی تئاتر ملکشاهی برگزار شد.

افزودن نظر


آخرین اخبار