امروز    دوشنبه , 30/بهمن/1396   Monday , 19/February/2018  - 

حل و فصل 35 درصد پرونده های ارجاعی به شوراهای حل اختلاف استان ایلام

Share/Save/Bookmark

رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: امسال 35 درصد پرونده های ارجاع شده به شوراهای حل اختلاف در سطح استان منجر به صلح و سازش شده است.

به گزارش ملکشاهی خبر، رئیس کل دادگستری استان ایلام از مجتمع شوراهای حل اختلاف شهرستان ملکشاهی بازدید کرد.

"محمد رزم"؛ رئیس کل دادگستری استان ایلام در حاشیه این بازدید گفت: هدف از راه اندازی شوراهای حل اختلاف گسترش دامنه فرهنگ صلح و سازش توسط خود مردم است که این هدف تاکنون به خوبی دنبال شده است.

وی اظهار کرد: طی چند سال گذشته که بر اساس قانون وظایف و اختیارات شوراهای حل اختلاف افزایش داشته این نهاد مردمی و قضایی توانسته است پرونده های متعددی را به حل و فصل کند.

رزم افزود: اعضای شوراهای حل اختلاف ترکیبی از افراد با تجربه ، معتمدین ، ریش سفیدان و همچنین افراد جوان و تحصیل کرده دانشگاهی هستند که در طول 16 سال گذشته از تاسیس این نهاد عملکرد قابل قبولی داشته اند.

رئیس کل دادگستری استان ایلام با بیان اینکه 135 شعبه به صورت شعبات حکمی و سازشی در سطح شهرستان های مختلف استان فعالیت دارند، یادآور شد: امسال 35 درصد پرونده های ارجاع شده به شوراهای حل اختلاف شهری و روستایی منجر به صلح و سازش شده است.

وی تصریح کرد: شوراهای حل اختلاف به موجب قانون مصوب سال 1394 مجلس شورای اسلامی از مراجع قضایی محسوب می شوند و جزئی از تشکیلات قوه قضائیه جمهوی اسلامی هستند.

رئیس کل دادگستری استان در پایان گفت: با ابلاغ قانون جدید شوراهای حل اختلاف این نهاد قضایی هم اکنون صلاحیت رسیدگی به دعاوی حقوقی را تا سقف 200 میلیون ریال دارد.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار