امروز    سه شنبه , 01/اسفند/1396   Tuesday , 20/February/2018  - 

دشمنان بعد از تحریم به دنبال فتنه های جدید هستند/ مردم منطقه به خوبی چهره واقعی امریکا را می شناسند

Share/Save/Bookmark

وزیر کشور گفت: دشمنان بعد از تحریم به دنبال فتنه های جدید از جمله برهم زدن مرزهای منطقه ای هستند.

به گزارش ملکشاهی خبر، به نقل از "عبدالرضا رحمانی فضلی"، وزیر کشور عصر امروز (دوشنبه) در آیین معارفه استاندار جدید ایلام و تودیع استاندار سابق ایلام اظهار داشت: از همه افرادی که در مراسم تودیع و معارفه استانداران سابق جدید ایلام شرکت کردند تقدیر می‌کنم.

وزیر کشور گفت: مروارید استاندار سابق ایلام توفیق خدمت به مردم استان ایلام یافت و قطعا تلاش‌های او در تاریخ استان ایلام و ذهن مردم استان ایلام باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: قاسم سلیمانی استاندار جدید ایلام از مدیران خلاق و دلسوز و اهل تعامل بوده و در استان چهار محل و بختیاری توفیقاتی داشته است، دولت با مشکلاتی وارد کار شده و کار تنش زدایی در بین الملل را پیگیری کرده و برنامه ریزی دقیقی در داخل کشور داشته است.

این مسوول اضافه کرد: دولت تجربه چهار ساله ای دارد و برنامه ریزی خاصی شده تا مشکلات رفع شود و این روند قطعا استمرار خواهد یافت، سیاست‌های دولت برای استانداران بحث توسعه استان ها است چون استان های کشور ظرفیت توسعه دارند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: به مردم استان ایلام قول می دهم ایلام در مسیر پر شتاب توسعه قرار خواهد گرفت و هر سرمایه گذاری قصد سرمایه گذاری در کشور را داشته باشد قطعا استان ایلام را انتخاب خواهد کرد.

وزیر کشور گفت: رشد استان ایلام در چهار سال گذشته مطلوب بوده و تلاش می‌شود استان در بخشهای فرهنگی ، سیاسی، اجتماعی و ... ارتقاء یابد، تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از برنامه‌های دولت بوده که توصیه رهبری را محقق کند.

وی ادامه داد: استان ایلام قطعا در این راه یعنی تحقق اقصاد مقاومتی پیشگام خواهد بود و دولت در این راه با ایجاد قرارگاه برنامه‌ریزی کرده و توفیقاتی را به دست آورده است.

این مسؤول با اشاره به تردد زوار در مرز استان ایلام اضافه کرد: در یک مقطع زمانی تا یک میلیون زایر از استان ایلام تردد کردند که برقراری نظم و امینت آنان قابل تحسین بوده که از شورای تامین استان ایلام تقدیر می‌شود.

رحمانی‌فضلی با اشاره به ضرورت هماهنگی و تعامل استانداران در استان‌ها گفت: مسایل حاشیه‌ای و رقابت‌های مخرب نباید جایگزین وحدت شود و طی چهار سال گذشته در سراسر کشور به اینگونه عمل شده و باید در چهار سال جدید این روند باید استمرار داشته باشد.

وزیر کشور گفت: باید نمایندگان دولت در استان‌ها از همه سلایق سیاسی در راستای توسعه و پیشرفت کشور و استان‌ها استفاده کنند و این نیازمند همدلی بوده و استانداران باید محور همدلی باشند.

وی در ادامه گفت: در این مدتی که از عمر با برکت انقلاب اسلامی گذشته است برکت های الهی شامل حال این نظام شده و به خوبی قابل درک است.

وزیر کشور اظهار کرد: ما در منطقه ای از دنیا قرار داریم که رژیم صهیونیستی آشکار و روشن حامی بر هم زدن مرزهای منطقه ای است.

رحمانی فضلی افزود: بعد از جنگ هشت ساله و تحریم های فراوان و بعد از ایجاد طالبان و القاعده و داعش و خون ریزی ها و جنگ های نابرابر علیه مسلمانان منطقه برای گرفتن تملک و املاک و شرایط زندگی مردم و شکست هایی که در این مسیر خوردند به دنبال فتنه های جدید هستند.

این مقام مسئول ادامه داد: اراده مردم منطقه با شناختی که از امریکا و رژیم صهیونیستی و از جریان های انحرافی غلط در دین دارند با این رویکرد خواهد بود که حتما به دنبال راه صحیح و درست خواهند رفت؛ ما در این شرایط باید بیشتر و فعال تر و قدرتمند تر از قبل عمل کنیم.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار