امروز    جمعه , 03/فروردين/1397   Friday , 23/March/2018  - 

شهر ارکواز 42 هکتار بافت فرسوده دارد

Share/Save/Bookmark

شهردار ارکواز ملکشاهی گفت: شهر ارکواز ملکشاهی دارای 42 هکتار بافت فرسوده می باشد.

 

"جلیل هواسی تک"؛ شهردار ارکواز ملکشاهی در گفتگو با ملکشاهی خبر، گفت: شهر ارکواز ملکشاهی دارای 42 هکتار بافت فرسوده می باشد.

وی اظهار کرد: در راستای بازآفرینی بافت های فرسوده شهر ارکواز، جلسه ای با مدیرکل راه و شهرسازی استان و با حضور اعضای شورای شهر، معاون فرماندار، اداره بافت فرسوده و اعضای مرتبط برگزار و مصوباتی به تصویب رسید.

هواسی تک افزود: مصوب گردید که اطلاعیه ای درخصوص تسهیلات به ساکنین در بافت فرسوده جهت احیاء ساختمانهای مسکونی آن به میزان 300 میلیون ریال که از تخفیف 50 درصد عوارض ساختمانی و 10 درصد نظام مهندسی و یک طبقه افزایش تراکم در جهت تشویق آنها، درسطح شهر توسط شهرداری نصب شود و اطلاع رسانی در این زمینه بعمل آید و راه و شهرسازی حدیت خود را جهت معرفی این افراد به بانک عامل بعمل آورد.

شهردار ارکواز ملکشاهی گفت: جهت احیاء معابر این محدوده از بافت فرسوده، شهرداری یک معبر را جهت احیاء و آسفالت به راه و شهرسازی معرفی و برآورد قیر مصرفی را اعلام نماید.

وی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد که شهرداری ارکواز نسبت به تعیین یک محله بعنوان پایلوت جهت تعیین محدوده به راه و شهرسازی معرفی و نیازمندیهای آن محله نیز تعیین و با اولویت یک پروژه در آن محل، از طریق فرمانداری اعتبار اولیه تزریق و مابقی اعتبار تکمیلی پروژه توسط بافت فرسوده راه و شهرسازی تامین شود.

هواسی تک اذعان کرد: مصوب گردیده که فرمانداری شهرستان ملکشاهی جهت پروژه های عمرانی و خدماتی در محدوده پایلوت، در شورای برنامه ریزی شهرستان اعتبار تخصیص دهد.

شهردارارکواز از همه ساکنین واقع دربافت فرسوده خواست که جهت ساماندهی این محدوده ها به شهرداری جهت بهره مندی ازتسهیلات کم بهره مراجعه نمایند تا شاهد بازآفرینی مستحدثات ناپایدار واقع در این محدوده ها باشیم.

وی درپایان یادآورشد: شناسایی محدوده بافت فرسوده براساس سه آیتم ناپایداری، ریزدانگی ونفوذ ناپذیری بوده که ۵۰درصدآن محدوده دارای این شرایط باشد.

انتهای پیام/س

افزودن نظر