امروز    جمعه , 03/فروردين/1397   Friday , 23/March/2018  - 

تلف شدن یک قلاده گرگ بر اثر تصادف جاده ای در محور ملکشاهی

Share/Save/Bookmark

مدیر محیط زیست ملکشاهی گفت: یک قلاده گرگ در اثر برخورد با خودرو در جاده ملکشاهی به میمه تلف شد.

به گزارش ملکشاهی خبر، "رضا عدالت جو"؛ مدیر محیط زیست ملکشاهی گفت: شب گذشته در منطقه خان کشته در مسیر جاده ارتباطی ملکشاهی به بخش میمه و در اثر برخورد یک دستگاه کامیون سنگین با یک قلاده گرگ این حیوان تلف شد.

وی بر ضرورت احتیاط بیشتر در هنگام تردد خودرویی در محورهایی که در مناطق زیستگاهی این شهرستان هستند، تاکید کرد و گفت: طبیعت و جانوران وحشی سرمایه های ملی ما هستند که لازم است در حفاظت از آنها بکوشیم.

عدالت جو افزود: متأسفانه در سالیان اخیر یکی از علل تهدید کننده بقاء جانداران بزرگ جثه بروز سوانح جاده ای است که رانندگان باید در مکان های که احتمال تردد حیوانات وحشی وجود دارد با سرعت مطمئن تر و احتیاط بیشتری حرکت کنند.

مدیر محیط زیست ملکشاهی یادآور شد: مردم در صورت برخورد خودرو با جانداران وحشی، جهت تیمار و مداوا به موقع با سامانه ارتباط تلفنی 1540 اداره محیط زیست تماس برقرار کنند.

وی با بیان اینکه مشارکت مردمی گامی موثر در حفاظت از محیط زیست خواهد بود تاکید کرد: مردم باید نسبت به حیات و بقاء جانداران وحشی که جزئی از چرخه طبیعت هستند و نقش مهمی در پایداری محیط زیست و تنوع زیتسی و جمعیت گونه ها دارند آگاهی بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/س

افزودن نظر