امروز    جمعه , 03/فروردين/1397   Friday , 23/March/2018  - 

مراسم جشن عید غدیر در ملکشاهی برگزار شد+تصاویر

Share/Save/Bookmark

به مناسبت عید غدیرخم، مراسم جشنی در شهرستان ملکشاهی برگزار شد.

 

به گزارش ملکشاهی خبر، به مناسبت عید غدیرخم، مراسم جشنی در شهرستان ملکشاهی برگزار شد.

این مراسم به همت سپاه ناحیه ملکشاهی، دفتر امام جمعه، شهرداری و شورای شهر ارکواز با حضور پرشور مردم در حسینیه امام سجاد(ع) محله علی نظر اجرا گردید.

"سیدعبدالله امینی"؛ امام جمعه ملکشاهی در این مراسم گفت: مسیحیان بنی نجران اعتقاد داشتند که حضرت عیسی خداست و خدای متعال به پیامبر اکرم(ص) دستور داد که با اینها مباهله کند، پیامبر اکرم باید. کسانی را برای مباهله بیاورد که این افراد دعایشان مستجاب شود.

وی اظهار کرد: پیغمبر اکرم برای مباهله؛ امیرالمومنین(ع)، حضرت زهرا(س) ، حسن(ع) و حسین(ع) را آوردند که آیه نازل شد "ای مسیحیا ما حسنین را آوردیم و شما هم بهترین بچه هایتان را بیاورید". در این آیه شریفه خدای عالم از علی بن ابیطالب تعبیر به پیغمبر (درحکم ولایت) می کند.

امینی افزود: پیغمبر اکرم (ص) دو حکم نبوت و ولایت دارد.  در سوره احزاب می فرماید؛ پیغمبر از جان شما به خودتان سزاوارتر است، پیغمبر بر امت خود ولایت تکوینی دارد.

امام جمعه ملکشاهی گفت: ولایت بعد از پیغمبر استمرار دارد اما نبوت ختم شده است.

پیامبر (ص) در روز غدیر فرمودند؛ ای مردم آیا من پیغمبر بر شما ولایت ندارم؟ گفتند :بله. پیغمبر فرمودند؛ بعد از من علی بن ابیطالب(ع) ولی شما است.

وی تصریح کرد: غدیر عید امامت و لایت است.

امینی در پایان گفت: شب و روز غدیر 36 عمل دارد که نشان از اهمیت این عید است. ماز جمله اعمال عید غدیر، خواندن عقد اخوت است که همه حقوق خود را بر برادر و خواهر ساقط می کنیم جز شفاعت، دعا و زیارت.

افزودن نظر